Ankara’da iki canlı bomba kendini patlattı

Haymana yolu civarında bombalı araçla eylemin patlatıldığı iddia edildi

Ankara’da iki canlı bomba kendini patlattı

Ankara'da, Haymana yolu civarında bombalı araçla eylem hazırlığındaki iki kişinin, düzenlenen operasyonda polisin "teslim ol" çağrısı üzerine kendilerini patlattıkları ileri sürüldü. 

Saldırı girişimi sonrası bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi ve ambulans sevk edildi.  

Ankara Valisi tarafından yapılan açıklamaya göre, saldırıyı gerçekleştirilenlerden birinin kimliği belli oldu. 

CNN Türk'ten Büşra Arslantaş'ın aktardığına göre, olayın bir at çiftliği yakınında gerçekleştiği bildirildi. 

ANKARA VALİSİNDEN OLAY YERİNDE AÇIKLAMA
 
Ankara Valisi Ercan Topaca olay yerine  giderek NTV'ye son durumu aktardı. Vali Ercan, "Diyarbakır'da yapılan bir ihbar üzerine polisin aradığı şahıslardı. Bu bölge üzerinde dün gelen bir ihbar üzerine yoğunlaşıldı. Sabaha karşı bu mahalleye gelinerek kendilerine teslim olmaları yönünde arkadaşlarımızın ikazları oldu. Daha biz müdahale etmeden kendilerini patlattılar. Bir kimlik bulduk Bingöl doğumlu Harun Arslan. Harun Arslan'ın Diyarbakır'da bir süredir ortalıkta görünmediği yönünde istihbarat alınmıştı. Bir bayan olduğunu da düşünüyoruz ama henüz onun kimliği tespit edilmiş değil.
 
Arkadaşlarımız 3. bir kişiden şüpheleniyor ama henüz net değil. Yapılan incelemede 200 kilogram amonyum nitrat olduğunu ve plastik patlayıcılar olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşlarımız alanda yoğun bir çalışmayı devam ettiriyorlar. Bunların amacı neresiydi, nereyi patlatmak istiyorlardı orası çok kesin değil. Araca Türk bayrağı asmışlar, kendilerini kamufle etmeye çalışmışlar. Henüz örgüt bağlantısı net değil ama elde ettiğimiz bilgiler Harun'un PKK bağlantılı olma ihtimali yüksek. Olayın yapılma ve planlanma şekli olarak PKK’yı işaret ediyor" dedi.
 
NTV Muhabiri Gökhan Gerçek, kendini patlatan kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldığını ancak sahte kimlik olma ihtimalinin de araştırıldığını belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 20:43
YORUM EKLE