Ankara'da 23 'Gezi' direnişçisi tutuklandı

Başkentteki eylemler dün gece de devam etti...

Ankara'da 23 'Gezi' direnişçisi tutuklandı

Gezi Parkı eylemlerini organize ettikleri ve örgüt adına şiddet eylemine katıldıkları suçlamasıyla mahkemeye sevkedilen 26 kişiden 23'ü tutuklandı. Eylemler dün gece de devam etti

Başkent Ankara’da Terörle Mücadele Kanununun 10. maddesiyle görevli cumhuriyet savcılarına ifade veren 26 direnişçi, tutuklama talebiyle mahkemeye sevkedildi. Nöbetçi mahkeme 26 kişiden 23'ünün tutuklanmasına, diğer 3 kişinin ise adli kontrol kapsamında serbest bırakılmasına karar verdi.

Bu arada mahkeme devam ederken rahatsızlanan acil tıp teknisyeni bir eylemci Ankara Adliyesi'ne gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince ambulansta tedavi edildi. Duruşmanın devam ettiği sırada adliye dışında toplanan bir grup slogan atarak içerideki arkadaşlarına destek verdi.

EYLEMLER DEVAM ETTİ

Taksim Gezi Parkı direnişine destek vermek isteyen bir grup, Ankara Kennedy Caddesi'nde barikat kurarak yol kapatmak istedi; polis, direnişçilere biber gazı ve tazyikli suyla saldırdı.

Müdahalenin ardından grup ara sokaklara dağıldı. Ara sokaklara kaçan göstericiler ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Polisin saldırısı sırasında bir göstericinin biber gazından etkilenerek fenalık geçirdiği görüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2013, 09:33
YORUM EKLE