Ankara katliamı şüphelisinin babası: Oğlum ‘Biz iyiyiz’ mesajı gönderdi

“Canlı bomba benim oğlum değil” diyen Baba M.D., oğlunun katliamdan sonra kendilerine Facebook’tan mesaj attığını ileri sürdü

Ankara katliamı şüphelisinin babası: Oğlum ‘Biz iyiyiz’ mesajı gönderdi

Ankara Katliamı’nın faillerinden olduğu öne sürülen Ö.D.D.’ın babası verdiği kan örneklerinin sonuçlarını beklemeden ‘canlı bombanın oğlu olmadığını’ belirterek Ankara’dan ayrıldı. Baba M.D., Ankara’ya geldikten sonra IŞİD üyesi olan diğer oğlunun patlamadan sonra kendilerine, ‘biz iyiyiz’ mesajı gönderdiğini öne sürdü.

Ankara Katliamı’nın faillerinden olduğu öne sürülen Ö.D.D.’ın babası verdiği kan örneklerinin sonuçlarını beklemeden Ankara’dan ayrıldı.

Dönüş yolunda Dicle Haber Ajansı’na (DİHA) açıklama yapan baba M.D., dün akşam verdiği kan örneklerinin sonuçlarının halen çıkmadığını belirterek, testin ne zaman sonuçlanacağını bilemediği için geri dönme kararı aldığını söyledi.

“Canlı bomba benim oğlum değil” diyen Baba M.D., oğlunun katliamdan sonra kendilerine Facebook’tan ulaşarak “Biz iyiyiz” mesajı ilettiğini söyledi.

Baba M.D., oğluyla bu mesajdan sonra iletişime geçemediğini ancak, bu söylemden canlı bombanın oğlu olmadığı kanaatine vardığını söyledi.

Baba M.D., “Oğlunuzla Facebook üzerinden görüşebiliyor musunuz?” şeklinde soruya da, “O istediği zaman yazıyor. Onun dışında görüşemiyoruz” yanıtını verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir canlı bomba kimliğinin netleştiğini belirtmiş ancak kamuoyuna isim açıklamamıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 20:42
YORUM EKLE