Ankara'da seçim çalışması yapan HDP'lilere saldırı

Saldırganlar HDP aracını taşladı

Ankara'da seçim çalışması yapan HDP'lilere saldırı

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki Esertepe mahallesinde seçim çalışması yürüten HDP’lilere saldırı düzenlendi. Önce iki otomobilde bulunan grup HDP’nin ses aracını ve milletvekili adaylarını takip ederek sözlü tacizde ve tehditte bulundu.

POLİSTEN SES ARACINA UYARI

Gazete Duvar'da yer alan habere gmre, otomobillerde bulunan şahıslar HDP’lilere “Sizi burada linç ederiz, buradan gidin” derken polis o sırada HDP ses aracının yanına geldi ve ses seviyesinin yüksek olduğunu söyleyerek uyarıda bulundu. Bunun üzerine partililer aracın ses seviyesinin kurallara uygun olduğunu söyleyerek polislere “Sizin bizi korumanız gerekiyor. Saldırganlara bir işlem yapmalısınız” dediler.

Polislerle partililerin konuşurken toplanan 15-20 kişilik grup HDP’nin ses aracını taşladı.

Yaşananları kamerasıyla kaydeden Seyri Sokak video aktivisti Oktay İnce’ye engel olmaya çalışan gruptakiler polise şikayetçi olduklarını söylediler. Polis İnce’yi gözaltına aldı.

Yaşananlara ilişkin açıklama yapan HDP’liler, “Ankara’da partimizin seçim çalışmalarını engellemeye dönük sistematik saldırılar devam ediyor ve bizi koruması gereken polis, faşist gruba hiçbir şey yapmazken olayları kayda alan kişiyi gözaltına alıyor. Amaç bize seçim çalışması yaptırmamak ama biz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün Keçiören Esertepe’de de halk, esnaf bize yakın ilgi gösterdiler” dedi

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 16:13

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
hdp li
hdp li - 2 yıl Önce

HDP ye kalkan eller kırılsın Allah belanızı versin inadına HDP inadına HDP

Deniz deman
Deniz deman - 2 yıl Önce

Şerefsizler bu kadarıda olmaz biz 7 milyonla varız bu her zaman çoğalacak her biji

SIRADAKİ HABER