Ankara'da Kürt işçilere saldırı

işçilere işkence yaptıktan sonra İstiklal Marşı okuttu

Ankara'da Kürt işçilere saldırı

Ankara’nın Nallıhan ilçesindeki bir inşaatta çalışmak için Bingöl’den gelen üniversite öğrencisi F.C. ve 7 işçiye ırkçı bir grup saldırdı.

İşçilere demir sopalar ve coplarla saldıran 100 kişilik grup gece saatlerinde de şantiyede kalan Kürt işçileri hedef aldı. Saldırı sırasında bir işçiyi üçüncü kattan aşağıya atan grup işçilere işkence yaptıktan sonra tüm işçileri inşaat dışına çıkartarak İstiklal Marşı okuttu. 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ ÇALIŞMAK İÇİN GELMİŞTİ

Sekan Alan'ın Gazete Duvar'da yer alan haberine göre, olayda yaralanan üniversite öğrencisi F.C. yaşadıklarını anlattı. Bingöl’den para biriktirmek için çalışmaya geldiğini söyleyen F.C. olayın öncesinde akli dengesi bozuk olan bir kişinin Nallıhan meydanında ‘Yaşasın Kürtler’ diye bağırdığını ve ardından bu olayın yaşandığını söyledi. Akli dengesi bozuk kişi ile inşaatta çalışan işçilerin arkadaş olduğunu ve yemek aralarında ona yemek verdiklerini belirten işçi yaşadığı şoku atlatamadığını belirtti. 

‘BURADA KALIRSANIZ ÖLDÜRÜRÜZ’

Saldırganların ‘Burada kalırsanız hepinizi öldürürüz’ diye tehdit ettiğini ve bu sabah Bingöl’e geri döndüğünü söyleyen F.C. “Saldırının ardından uyuyamıyorum. Gözümün önüne üçüncü kattan atılan arkadaşımla yerde tekmelenen arkadaşım geliyor. İnsan olan bunu yapmaz. Hepimiz insanız ve insan olarak değer vermeleri gerekiyor” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 08:42

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah
Abdullah - 3 yıl Önce

Alın size müslüman Ramazan ayında hemde ne kadar pislik varsa hepsi müslümandır

SIRADAKİ HABER