Ankara'da GBT'den geçirilen 3 öğrenciden haber alınamıyor

Evlerinin önünde GBT yapıldıktan sonra sivil araçlara bindirildikleri söylenen 3 üniversite öğrencisinden haber alınamıyor

Ankara'da GBT'den geçirilen 3 öğrenciden haber alınamıyor

Ankara’da polisin Genel Bilgi Tarama Sistemi (GBT) yaptıktan sonra sivil araçlara bindirdiği belirtilen Uğurcan Baynal, Ali Berke Aydoğan ve S.B isimli 3 üniversite öğrencisinden haber alınamıyor.

Kaçırılan öğrencilerden biri attığı mesajda nereye götürüldüklerini bilmediğini yazarken arkadaşlarının kaçırıldığını belirten öğrenciler, sosyal medya hesabında #ÜniversitelilerNerede hashtagı açtı. Öğrenci Kolektifleri yaptığı paylaşımda, “Arkadaşlarımızdan haber alamıyoruz. Bir arkadaşımızın bile başına bir şey gelirse sorumlusu AKP’dir” sözlerine yer verdi. 

Öğrenci Faaliyeti adlı sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda da “Ankara'da üniversite öğrencileri, GBT bahanesiyle arabalara bindirilerek kaçırıldı. Sokaklardan kaçırdığınız #ÜniversitelilerNerede? Arkadaşlarımızı derhal bırakın” açıklaması yapıldı.

Avukatlardan edinilen bilgiye göre,  Ankara Emniyeti, kaçırılan üniversiteliler için gözaltı ve hastane girişine dair kaydın olmadığını belirtti.

Kaynak: MA  

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 22:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER