Ankara'da 1 Eylül Dünya Barış Günü eylemine polis müdahalesi

10 Ekim Katliamı’nın yaşandığı yerde 'barış zinciri' engellendi

Ankara'da 1 Eylül Dünya Barış Günü eylemine polis müdahalesi

1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Ankara Garı önünde yapılmak istenen barış zinciri eylemi polis tarafından engellendi. 

Ankara Tren Garı önünde yapılacak olan basın açıklaması da Valilik tarafından yasaklandığı gerekçesiyle engellendi. Polis, basının görüntü almasına da izin vermedi.

HDP dün yaptığı açıklamada, 'Demokratik Mücadele Programı' kapsamında, 1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri düzenleyeceklerini,  İstanbul, Diyarbakır, İzmir, Van, Adana, Antalya, Ankara ve Urfa’da barış zinciri eylemleriyle 'Demokratik Mücadele Programı'nın finalinin yapılacağı belirtilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 18:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
çıkış yolları iyice daraldı
çıkış yolları iyice daraldı - 10 ay Önce

bugün açıklama yapıyorlar daha bilmem kaç ay önce yakalanan deaşlıyı bugün yakalamış gibi senaryolar senaryolar altın yükseliyor ekonomi iyice kötüye gidiyor bunlar kendilerine bir bahane bulma derdindeler yunanlılardanda iş çıkmadı heralde.koronada tam anlamıyla bahane olmadı neden çünkü herkes biliyor o kadar borç yaptılara yediler içtiler servetlerine servet kattılar bu borçların ödeme zamanı geldi eee her şeyi işaata gömersen sonuç bu olur.

SIRADAKİ HABER