Ankara Cumhuriyet Başsavcısı: Bülent Arınç’ın damadına verilen beraat kararına itiraz ettik

Arınç’ın ‘FETÖ’den yargılanan damadı Ekrem Yeter’in dosyasına ilişkin beraat kararına itiraz ettiklerini ve bozulacağını düşündüğünü dile getirdi

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı: Bülent Arınç’ın damadına verilen beraat kararına itiraz ettik

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, eski TBMM Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın ‘FETÖ’den yargılanan damadı Ekrem Yeter’in dosyasına ilişkin beraat kararına itiraz ettiklerini ve bozulacağını düşündüğünü dile getirdi.

Kocaman, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Necip Hablemitoğlu'nun öldürülmesine ilişkin Ukrayna'da yakalanan zanlının iadesini istediklerinin altını çizdi.

Erbil Konsolosluğu çalışanının hayatını kaybetmesiyle ilgili iki kişinin tutuklandığını söyledi.

Kocaman, “Ekrem Yeter ile ilgili bizim açımızdan o dosya dolu bir dosyaydı. Mahkeme beraat kararı verdi. Karara itiraz ettik ve bozulacağını düşünüyorum” dedi.

Kocaman ‘FETÖ’ ile mücadelede çok iyi noktaya geldiklerini belirterek, "Bu terör örgütü o kadar sinsi ve istihbarat örgütü gibi çalışan bir örgüt olduğu için yüzde yüz temizlendiğini söyleyemeyiz. Çok güçlü, etkin bir operasyonel güçlerinin kalmadığını söyleyebiliriz" diye konuştu.

Kocaman FETÖ'ye yönelik yürütülen ankesör soruşturmasında bu yıl 6 bin 906 kişi hakkında soruşturma açıldığını, 2 bin 765 kili hakkında gözaltı kararı verildiğini ifade etti.

Kocaman, "1107 kişi tutuklandı, 754 kişi etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandı" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve eski CHP milletvekili Sinan Aygün arasındaki rüşvet tartışmasına da değinen Kocaman, "Karşılıklı suç duyuruları var ve hepsiyle ilgili soruşturma açıldı. İlgili savcılar çalışmalarını yapıyor" ifadesini kullandı.

Kocaman açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Necip Hablemitoğlu suikastine ilişkin Ukrayna'dan iade talebimiz var. Nuri Gökhan Bozkır'ın önemli bir şahıs olduğunu düşünüyoruz. Ülkemize iade edilmesini çok isteriz ve bildiği konular olduğunu biliyoruz. Gerekli müracaatlar yapıldı. Ukrayna2nın cevabını bekliyoruz.

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu görevlisi Osman Köse'nin şehit edilmesiyle ilgili 2 kişinin tutuklandı."

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER