Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci tutuklandı

İnci çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Anıtkabir'de Atatürk'e hakaret eden Safiye İnci tutuklandı

Ankara Başsavcılığı'nca Anıtkabir'de çektiği videoda Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma başlatılan ve ardından gözaltına alınan Safiye İnci tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. İnci çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, İnci'nin Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklama talebiyle Savcı tarafından sulh ceza hakimliğine sevk edildiği kaydedildi. İnci'nin mahkeme tarafından tutuklanmasına karar verildi.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medyada Safiye İnci isimli kişinin, Anıtkabir’de Türkiye’nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk hakkında hakarete varan sözler sarf ettiği bir video yayıldı. Videonun yayılmasının ardından, Atatürk için “(Cumhurbaşkanı Recep Tayyip) Erdoğan’ın b*ku olamaz” gibi ifadeler kullanan İnci’nin tutuklanması için sosyal medyada kampanya başlatıldı. 

Erzurum'un İspir ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenen 23 yaşındaki S.İ, Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince cumartesi günü evinde gözaltına alındı. 

Aralarında milletvekilleri ve eski yerel yöneticilerin de yer aldığı AKP’li isimler, yaşananların ardından CHP ya da ‘FETÖ’nün bulunduğunu iddia etse de; İnci daha sonra yayınladığı özür videosunda görüntüleri kendisini kızdıran bir arkadaşına özel olarak attığı savunmasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 22:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER