ANF, PKK'nin elindeki 1 polis ve 7 askerle konuştu

ANF, PKK'nin elindeki 1 polis ve 7 askerle konuştu

PKK’nin elinde bulunan devlet personellerinden 8’ine ANF muhabirleri ulaştı. Biri polis diğerleri ordu mensubu olan devlet personelleri barış çağrısında bulundu.

PKK tarafından kaçırılan devlet görevlileri, yeni yılın barış getirmesini temenni ederek, devlete ve sivil toplum örgütlerine çağrıda bulundular.

Aynı bölgede iki MİT elemanının da tutuklu olduğu iddia edildi. Söz konusu MİT elemanlarının Samsunlu Muhammed Salih Kanca ve Adıyamanlı Aydın Köse olduğu belirtildi, ancak ANF’nin onlarla söyleşi yapma talebi kabul edilmedi.

Polis Vedat Kaya ile ordu mensupları Osmaniyeli Adil Kavaklı, Maraşlı Uzman Çavuş Hüseyin Sarı, Müslüm Altıntaş, Jandarma Er Sedat Sorgun, Sedat Yabalak, Malatyalı Astsubay Semih Özbey ve Süleyman Sungur sağlık durumlarının iyi olduğunu ancak bir an önce özgür olmak istediklerini belittiler, yeni yılda barışın gelmesini dilediler ve herkesin bu konuda çaba göstermesini istediler. (Kaynak: ANF Haber Ajansı)

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2015, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cafer
Cafer - 6 ay Önce

Hiç kimse söylemesin ki Türk devleti le barış olur o kadar faşist bir devletirki kürt halkının varlığı bile kabul etmiyor ...