Amasya Belediyesi'ndeki 'torpilli' çalışan bakanlığa 'tarnsfer' olmuş

Eş dost atamaları nedeniyle eleştirilen Amasya Belediyesi Başbakanlık Etik Kurulu tarafından da ceza almıştı

Amasya Belediyesi'ndeki 'torpilli' çalışan bakanlığa 'tarnsfer' olmuş

Eş dost atamaları nedeniyle Başbakanlık Etik Kurulu tarafından ceza verilen Amasya Belediyesi’nin AKP’den MHP’ye geçmesinin ardından bir ‘torpilli’ çalışanı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ‘geçiş yaptı’
31 Mart yerel seçimlerinden önce AKP’de olan ve “sınavsız işe giriş” skandallarıyla adını duyuran Amasya Belediyesi’nin MHP’ye geçmesinin ardından “torpilli çalışan” belediyeden ayrılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na “transfer oldu.”

Başbakanlık Etik Kurulu’nun 2016 yılı yılında hazırladığı rapora göre, AKP’li Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in eşinin akrabası, Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem’in oğlu, diğer yardımcı Mehmet Dümen’in kızı ve Fen İşleri Müdürü Tuncay Yörükoğlu’nun kızı sınavsız olarak belediyede işe başladı ve bu işlem nedeniyle Belediye Başkanı Özdemir’e “yaptırımı olmayan ceza” verildi.

Belediyeleri ekmek kapısı olarak gören AKP, belediyeleri kaybetmesinin ardından aynı işlemi Bakanlıklarda uygulamaya başladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den ittifak ortağı MHP’ye geçen Amasya Belediyesi’nde eş dost atamalarından nasibini alan isimlerin istifa etmeye başladığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Amasya Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tuncay Yörükoğlu’nun kızı Duygu Yörükoğlu bu kapsamda belediyeden ayrıldı. Yörükoğlu’nun yeni adresi ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı oldu. İç mimar Yörükoğlu, belediyeden ayrılığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda işe başlama gelişmelerini sosyal medya ağı üzerinden duyurdu.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 10:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halo
Halo - 7 ay Önce

Fakir fukaranın hakkını yemeye alışmışlar şerefsizler

SIRADAKİ HABER