Altın Kelebek'e Gezi damgasını vurdu

'Sokakta, parklarda, kelebekler her zamankinden daha özgürdüler'

Altın Kelebek'e Gezi damgasını vurdu

Televizyon ve müzik dünyasının 'en iyilerinin' ödüllendirileceği tören,  “Magnum Altın Kelebek Ödülleri” adıyla yapıldı.

Oylarla belirlenen ödüller, Zorlu Center’da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. En İyi Müzik Grubu ödülünü alan Duman Grubu, Altın Kelebek gecesinde Taksim Gezi Parkı Direnişi'ne teşekkür etti.

En iyi haber spikeri dalında ödülü alan KanaL D spikeri İrfan Değirmenci de ödülünü Soma faciası ve Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybedenlere adadı.

Gezi direnişine gönderme yaparak törene damgasını vuran İrfan Değirmenci: "Bu benim ikinci Altın Kelebeğim. 2011'de yılın en iyi anchormani anons edilirken kalbim duracaktı, ben daha heyecanımı yenemeden Uğur Dündar aldı ödülü. 2012'de bu kez sıra bendedir diye beklerken sahneye ustam Mehmet Ali Birand çıktı. Bu onun son ödülüydü. 2013'te bu kez ödül benimdi ancak biliyorsunuz o uzun Haziran'da bu tören yapılamamıştı. Ve ben ilk Kelebeğimi sessiz sedasız almıştım Eylül ayında. Tören yapılamadı çünkü dışarıdai sokakta, parklarda, kelebekler her zamankinden daha özgürdüler, daha renkliydiler, daha duyarlıydılar. Ve maalesef o kelebekler her zamankinden daha kırılgandılar. Ve bu yıl. Aslında Mayıs'ta yapılacaktı bu tören ancak yürekler kömür ateşi gibi yanerken, Soma'nın alevi yüzleri kavururken, biz de Haziran'a savrulduk. Ben bu kelebeği, ateşe uçan pervanelere, alın terini, emeği ve helal lokmayı yemeği bilen tüm güzel canlara armağan etmek istiyorum." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2014, 16:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER