Alparslan Kuytul için yürüyen kadınlar, polisi görünce 'Sağlık yürüyüşü' dedi

Kadınlar, polisi görünce Sağlık Bakanlığı'nın her gün 10 bin adım tavsiyesini uyguladıklarını söyledi

Alparslan Kuytul için yürüyen kadınlar, polisi görünce 'Sağlık yürüyüşü' dedi

Erzurum'da Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın kurucu başkanı tutuklu Alparslan Kuytul için yürüyen kadınlar, polisi görünce Sağlık Bakanlığı'nın her gün 10 bin adım tavsiyesini uyguladıklarını söyledi.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik 30 Ocak 2018'de başlatılan soruşturmada, Adana merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonla aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da bulunduğu 9 kişi tutuklandı.

Erzurum'da bir araya gelen yaklaşık 15 kadın, boyunlarına bağladıkları ve üzerinde 'Alparslan Kuytul'a özgürlük' yazan atkılarla yürüyüş düzenledi.

Polis, toplu halde yürüyen kadınları merkez Yakutiye ilçesinin Çaykara caddesinde durdurarak, kimlik kontrolü yaptı.

Kadınlardan biri, "Bizler Sağlık Bakanlığı'nın her gün 10 bin adım tavsiyesini uyguluyoruz. Gezerken de çok sevdiğimiz hocamız Alparslan Kuytul'un fotoğrafının olduğu atkıyı takıyoruz. Kendisi 241 gündür tutuklu. Biz herkesi seviyoruz, vatanımızı da seviyoruz" dedi.

Kadınlar, peşlerinde polislerle cadde ve sokaklarda bir süre gezdikten sonra dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 23:40

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
AKP ve TALiBANiZMiN AYAK SESLERI
AKP ve TALiBANiZMiN AYAK SESLERI - 2 yıl Önce

Gorunu$de her ne kadar AKP ikditari sozkonusu $ahsa karsi gorunsede, bu urkutucu Talibanist icler acisi manzaradan AKP rejiminin a$iri muhafazakar uygulamalari sormludur ...!!
Kaldi ki hukumet iddia ettiginin aksine, mezkur $ahis fanatik goruslerinden dolayi degil, sirf Afrin askeri heraketina karsi ciktigi icin iceri atildi ....!

SIRADAKİ HABER