Almanya ve ABD'den de Türkiye uyarısı

Almanya ve ABD, İngiltere’nin ardından, vatandaşlarına Türkiye'de büyük kentlerde dikkatli olunması, kalabalık yerlerden uzak durulması önerisi yaptı

Almanya ve ABD'den de Türkiye uyarısı
İstanbul Vezneciler'de polis otobüslerine dönük bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonrası Almanya, ABD'den Türkiye'deki yurttaşlarına uyarı geldi. 

İlk uyarı İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılmıştı. Yapılan yazılı açıklama ile vatandaşlarını, "İstanbul'un Vezneciler bölgesinde 7 Haziran 2016'da bir patlama gerçekleşti. Vezneciler metro istasyonu ve bölgedeki yollar kapatıldı. Bölgede olmanız dahilinde, yerel güvenlik yetkililerinin uyarılarını dikkate alınız" diye uyarmıştı.

Almanya da, patlama sonrasında Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını güncelledi. Almanya Dışişleri Bakanlığı sayfasında yer alan uyarıda, "İstanbul kent merkezinde 7 Haziran 2016 tarihinde bombalı saldırı meydana geldi. Medyadaki haberlere göre, çok sayıda yaralı söz konusu. İstanbul'da seyahat edenlere çok dikkatli olmaları önerilir" denildi.

Açıklamalarda, İstanbul, Ankara gibi büyük kentlerde dikkatli olunması, kalabalık yerlerden uzak durulması önerisi yapıldı. 

ABD'den de aynı yönde açıklama geldi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 18:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER