Almanya'daki oteller Çavuşoğlu için salon vermedi

Çavuşoğlu’nun 7 Mart’ta Hamburg’da bir otelde yapacağı konferans, güvenlik gerekçesiyle iptal edildi

Almanya'daki oteller Çavuşoğlu için salon vermedi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, 'Mevlüt Çavuşoğlu Hamburg'da Türklerle Buluşuyor' adıyla Hotel Elysee’de düzenlenecek konferansı, güvenlik gerekçesiyle iptal edildi.

AKP Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) tarafından organize edilen etkinlik son anda Veddel’deki Saray Düğün Salonu’na alındı.

Hürriyet'in haberine göre, konuyla ilgili açıklama yapan Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Coşkun Akgül, şunları söyledi:

"Bakanımızın geleceği gün önceden belliydi ve otelin salonunu 2 bin 685 euro'ya kiraladık. 2 bin euro'sunu da peşinat olarak ödedik. Perşembe günü sözleşmeyi almaya gittiğimizde güvenliği bahane ederek salonu kiralamaktan vazgeçtiklerini söylediler ve paramızı iade ettiler. Özel güvenlik önermemize rağmen fikirleri değişmedi. Daha sonra başka otellerle ve düğün salonlarıyla da görüştük. Maalesef hiçbiri salonlarını bize kiraya vermedi. O akşam salonlarının boş olduğunu tespit etmemize rağmen ‘Salonumuz dolu’ dediler veya güvenliği bahane ettiler. En sonunda Veddel’deki Saray Düğün Salonu’yla anlaştık."

Hamburg’da salonu olan tüm otellere bir yerlerden talimat gitmiş gibi, baskı gelmiş gibi. İşte burası da demokratik Almanya. Terör örgütleri belediye sarayının içinde bile etkinlik yapıp cirit atarken, Türkiye’nin bakanlarına tüm kapıları kapatıyorlar. ‘Hayır’ kampanyasını bu kadar açık destekleyip, terör örgütlerinin kontrolünde olan bir Almanya, ne kadar demokratik olabilir ki."

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 08:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER