Ali Nesin: Bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yok

Ali Nesin, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi binasını çirkin bulduğunu söyledi

Ali Nesin: Bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yok

Prof. Dr. Ali Nesin, sosyal medya hasabından Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi (DTCF) binasına ilişkin eleştiriler içeren paylaşımda bulundu.

Nesin’in yazdıklarına çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Nesin, bunun ardından tepkilere yanıt verdiği bir paylaşımda daha bulundu.

‘BU DALKAVUK SEFİLLER İÇİN GENÇ İLE DAVAR ARASINDA FARK YOKTUR’

Ali Nesin sosyal medya hesabından Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi binasının fotoğrafını eklediği paylaşımında şunları yazdı: “Burası Ankara Üniversitesi, Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi binası. 
Bu çirkin binayı yapan, yapmakla kalmayıp çok beğenip aydınlatan, en az dört bayrakla donatan, Atatürk’ün oldukça basit bir cümlesini üniversite duvarına kazımaya değer gören zihniyet elbette öğrenciler için bir masa, iki bank, üç güneşlik koymayı akıl edemezdi. Çünkü bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yoktur.”

1935 yılında kurulan DTCF’nin duvarında Atatürk’ün “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünün yazmasını da eleştiren Ali Nesin, özellikle “Bu dalkavuk sefiller için genç ile davar arasında bir fark yoktur” ifadeleri tepki çekti.

SOLCU VE KEMALİST VATANDAŞLARIMIZ’

Nesin, bu tepkiler üzerine sosyal medya hesabından bu kez şu paylaşımda bulundu: “Twitter’da bana “pis herif, haşere, salon halısına sı..n çocuk, bölücü, iğrenç, gerizekâlı, sı..ın, Cumhuriyet düşmanı, gerici, meczup, avanak, şerefsiz, yalaka, eşek, gerzek, s….. g..” diyerek DTCF binasının aslında güzel olduğunu kanıtlamaya çalışıyor solcu ve kemalist vatandaşlarımız. Böyle dile böyle zevk! Şeytan, işi gücü bırak, bunların ipliğini pazara çıkar diyor!”

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 12:26

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
fermandarov
fermandarov - 3 yıl Önce

ali bey benim yaşadığım yerde askeri araçlar geçerken silah doğrultuyorlar insanlara banada arada bir doğrultanlar oluyor.yani ben bunu anlayamıyorum yaşamamızdan mı korkuyorlar 18 yaşında bir gencim ben bir sivil olarak caddede yürüyorum bu silah doğrultmak nedir yani ali̇ hocam li̇seyi̇ bi̇ti̇rdi̇m üni̇versi̇te sinavlarina gi̇rdi̇m hi̇ç bi̇r umudum kalmadi bu ülkede kolum kanadim kirildi bu ülkeni̇n gençlere verecek bi̇r umudu yok bi̇r i̇sti̇kbal yok herşey bana çok karanlik geli̇yor artik.şehi̇t çocuklrina %100 burs veri̇yorlar 15 temuz da vefat edenleri̇n yakinlari askerli̇kten muaf durumda vs durumlari anlayamiyorum yani̇ beni̇m dedem de savaşmadimi beni̇mde kanim bu ülke i̇çi̇n dökülmedi̇mi̇ ? üstüne yetmedi̇ köyüm yakildi sürgünde doğdum yabancilik çekti̇m çocukken arkadaşlarim vardi onlarin amca çocuklari dayi çocuklari vardi beni̇m hi̇ç akrabam yoktu kürt olduğum i̇çi̇n dişlaniyordum i̇zmi̇rde okul okurken ki̇mseyebi̇rzararimyoktu .
ben%100bursi̇stemi̇yorumbenhak i̇sti̇yorum.

SIRADAKİ HABER