Ali İsmail'in dövüldüğü gecenin en net fotoğrafları TÜBİTAK raporunda

Fotoğraflar mahkemeye sunuldu

Ali İsmail'in dövüldüğü gecenin en net fotoğrafları TÜBİTAK raporunda

Ali İsmail Korkmaz davasına giren TÜBİTAK raporunda olay gecesinin en net fotoğrafları yer aldı.

Kayseri 3. Ağır Ceza mahkemesinde görülen Ali İsmail Korkmaz davasına giren TÜBİTAK raporunda olay gecesinin en net fotoğrafları yer aldı. Polisin otel çalışanlarına, "Kameraları kapatın, hatta daha önceki saate gel, on dakika öncesine" dediği tespit edilen raporda, iyileştirilmiş görüntü kayıtları bulunurken olay anını gösteren görüntüler ve olayla ilgisi olduğu görülen kişiler üzerinde yapılan incelemeler gerçekleştirilerek teşhise elverişli fotoğraflar mahkemeye sunuldu.

Yapılan incelemeler ile olaylara karışan şüpheliler ile Ali İsmail Korkmaz’ın en belirgin fotoğrafları iyileştirildi.

Can Hacıoğlu'nun Cumhuriyet'te yer alan haberine göre, Ali İsmail Korkmaz’ın darp olayının ardından Beşik Otel ile Tekno Market kamera kayıtlarında görüldüğü ortaya çıktı. Görüntüde Ali İsmail Korkmaz’ın kolunu tutarak yürüdüğü iyileştirilen görüntülerde net olarak görüldü.

Bilirkişi raporunda tutuksuz yargılanan polislerden Serkan Kavak da “Darp eden 1. Şahsın tetkik konusu ve teşhise elverişli görüntü kareleri karşılaştırması” olarak mahkemeye sunuldu. Görüntülerde Serkan Kavak’ın elinde sopa ile Harman Sokak’ta dolaştığı net bir şekilde ortaya çıktı.

“Darp edilen 2. Şahsın teşhise elverişli görüntü kareleri” adı altında ise bir şahsın Harman Fırın kamera kaydına göre saat 23.49.17’de fırın önünde ve 23.49.39’da ise fırın içine girerken kaydı ortaya çıktı. Şahsın görüntülerde gaz maskesi kullandığı da görülüyor.

Yine darp eden 3. Şahsın teşhise elverişli görüntü kareleri adı altında ise zanlı Yalçın Akbulut’un görüntüleri de ortaya çıktı. Akbulut, görüntülerde fırına girerken görülüyor. TÜBİTAK raporunda saat 23.48.27 ile 23.48.58 arasında bir eylemcinin iki kişi tarafından sürüklenerek Sanayi Sokak üzerinden Kapalı Pazar yönüne doğru götürüldüğü de ortaya çıktı.

Ali İsmail Korkmaz, Harman Fırın kamera kayıtlarına göre saat 23.57.51’de ilk tekmeyi yiyerek düşürülmüş ve sonrasında darp edilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2014, 20:32
YORUM EKLE