Ali İsmail Korkmaz 23 yaşında

Ali İsmail Korkmaz, 23. doğum gününde anılıyor. Korkmaz için Samandağ Ali İsmail Korkmaz Vakfı'nda etkinlikler düzenlenecek

Ali İsmail Korkmaz 23 yaşında

Gezi Parkı eylemleri sırasında Eskişehir'de aralarında polis Mevlüt Saldoğan'ın da bulunduğu güruh tarafından linç edilerek katledilen Ali İsmail Korkmaz, 23. doğum gününde unutulmuyor.

18 Mart 1994'te Hatay'da dünyaya gelen Ali İsmail Korkmaz için Twitter'da #AliİsmailKorkmaz etiketiyle paylaşılan mesajlar trend konular(TT) listesinin üst sıralarına yükseldi.

Ali İsmail Korkmaz, Hatay'ın Samandağ ilçesinde ailesi tarafından düşlerini sürdürmek amacıyla kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfında (ALİKEV) anılacak.

Anmada; Aylin Aslım, Fırat Tanış, Teoman Kumbaracıbaşı’nın yanı sıra ALİKEV Müzik Topluluğunu oluşturan gençler de sahne alacak.

Her yıl bir sanat dalında ve gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen yarışma sonucunda verilen Ali İsmail Korkmaz Ödülü, bu yıl özgürlük teması ve illüstrasyon dalında yapılan yarışmaya katılan sanatçılar arasından sahibini bulacak.

Ayrıca hafta sonu boyunca ALİKEV, Samandağ Belediyesi Deniz Hızır Alanı, Defne Gençlik Merkezi ve Ekici’de bulunan Ali İsmail’in evinin önünde çocuklar ve gençler için atölye çalışmaları ve söyleşiler de düzenlenecek.
 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2017, 20:24

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER