Aleviler, zorunlu din derslerinin kaldırılması için alanlara iniyor

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin Ankara’daki eyleminde, 8 Şubat tarihinde İstanbul’da yapılacak olan mitinge katılım çağrısı yapıldı

Aleviler, zorunlu din derslerinin kaldırılması için alanlara iniyor

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, 17 haftadır sürdürdüğü “Eşit yurttaşlık ve zorunlu din derslerinin kaldırılması” eyleminde İstanbul’da 8 Şubat tarihinde yapılacak olan mitinge katılım çağrısı yaptı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) “Eşit yurttaşlık hakları” çerçevesinde zorunlu din derslerine karşı 17 haftadır sürdürdüğü eylem Kızılay Yüksel Caddesinde devam etti. Burada bir araya gelen PSAKD üyeleri ile ABF yöneticileri taleplerini içeren sloganlar attı.

Burada grup adına konuşan PSAKD Yeni Mahalle Şube Başkanı Cevahir Canpolat, Alevilerin kaldırılmasını istediği zorunlu din derslerinin Milli Eğitim Şurasında alınan kararlarla daha da ileri taşınmak istendiğine vurgu yaparak, “Aleviler zorunlu din derslerini temel bir hakka müdahale olarak görmektedirler” diye konuştu.

Alevilerin temel taleplerini de dile getiren Canpolat, oturma eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Bu arada eylemden sonra kitle adına yapılan açıklamada 8 Şubat tarihinde İstanbul’da yapılacak olan mitinge katılım çağrısı yapıldı. (kurdistan24)

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 20:18
YORUM EKLE