Aladağ'daki yurt yangını faciasında 4 kişiye tahliye!

Süleymancılar tarikatına ait bir yurtta kalan 11'i çocuk, biri görevli 12 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak tutuklu bulunan 4 kişi dün tahliye edildi

Aladağ'daki yurt yangını faciasında 4 kişiye tahliye!

Adana'da 11’i çocuk 12 kişinin yanarak hayatını kaybettiği yurt yangınıyla ilgili tutuklanan dernek yöneticileri için tahliye kararı verildi.

Aladağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 12 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı 29 Kasım'daki yurt yangınıyla ilgili olarak, kızı da ölen yurt müdürü Cumali Genç, müdür yardımcısı İsmail Uğur ile Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği'nin yöneticileri Ramazan Keleş, Ramazan Dede, Mustafa Öztaş, Mahir Kılınç tutuklanmıştı.

4 Aralık'ta tutuklanan şüphelilerle ilgili olarak avukatları Aladağ Sulh Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulundu. Mahkeme, 22 Ocak'ta Aladağ Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği'nin yöneticileri Ramazan Keleş, Ramazan Dede, Mustafa Öztaş, Mahir Kılınç'ı tutuksuz yargılanmak üzere tahliye etti.

Cumali Genç ile yardımcısı İsmail Uğur'un ise tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Dernek yöneticilerinin tahliye edilmesi üzerine ölen çocukların ailelerinin avukatları, bu kararı itiraz edeceklerini bildirdi.

Cumhuriyet Savcılığı'nın yangınla ilgili soruşturması ise devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 23:11

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER