Alabora: Sanatçılara 'ulan' demeyin, iyi olmaz

Mustafa Alabora, Başbakan Erdoğan'ın 'ulan' sözüyle ilgili olarak açıklama yaptı...

 Alabora: Sanatçılara 'ulan' demeyin, iyi olmaz

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ünlü tiyatro oyuncusu Nejat Uygur, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Mustafa Alabora, Başbakan Erdoğan'ın 'ulan' sözüyle ilgili açıklama yaptı.

Törene, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanatçılar Sümer Tilmaç, Mahsun Kırmızıgül, Mustafa Alabora'nın yanı sıra çok sayıda isim katıldı.

"SANATÇILARA ULAN DEMEYİN, İYİ OLMAZ"

Mustafa Alabora da, "Türk tiyatrosunun geleneksel oyunculuğunun çok önemli bir mirasını kaybettik. Ama beni, Nejat ağabey 7 senedir acı çekiyordu, beni daha çok üzen bir şey var; dün Başbakan'ın mecliste 'Ulan hepiniz oradaydınız be' diye sanatçılara hitaben konuşması, Nejat ağabeyin ölümü kadar beni üzdü. Umarım, bu ayrıştırıcı dil düzelir ve bu güzel ülkede kardeşçe, mutlu yaşamamız iyi olur. Buradan Başbakan'a diyorum ki, sanatçılara ulan demeyin, iyi olmaz" dedi. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 15:38
YORUM EKLE