Alaattin Çakıcı’ya ‘mafya bozuntusu’ diyen Canan Kaftancıoğlu’na tehdit

Çakıcı’ya tepki gösteren Kaftancıoğlu da Mustafa Bigehan Akıncı tarafından tehdit edildi

Alaattin Çakıcı’ya ‘mafya bozuntusu’ diyen Canan Kaftancıoğlu’na tehdit

Eski Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu (MİSK) Genel Başkanı Ömer Faruk Akıncı'nın oğlu Mustafa Bigehan Akıncı, CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nu sosyal medya üzerinden tehdit etti.

Kaftancıoğlu’nu Çakıcı’ya yönelik “mafya bozuntusu” ifadesini kullandığı paylaşımına yorum yapan Akıncı, “Canan, sende kaşıntı var, akıllı ol” ifadesini kullandı.

Öte yandan Mustafa Bilgehan Akıncı'nın 2009'da işlenen bir kadın cinayetinden tutuklandığı ortaya çıktı.

Suç örgütü lideri Alattin Çakıcı, yayınladığı iki mektupla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tehdit ve hakaretlerde bulunmuştu.

Söz konusu ifadeleri nedeniyle Çakıcı’ya tepki gösteren Kaftancıoğlu da Mustafa Bigehan Akıncı tarafından tehdit edildi.

Canan Kaftancıoğlu’nun, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin mafya bozuntularıyla işi olmaz. Mafya düzenini halkın başına bela eden siyasi anlayışla hesaplaşması olur ve o hesabı günü geldiğinde sandıkta görecektir” şeklindeki tepkisine yanıt veren Akıncı, “Canan, sende kaşıntı var, akıllı ol” diyerek tehdit etti.

KADIN CİNAYETİNDEN TUTUKLANMIŞ

T24'ün haberine göre,  Mustafa Bilgehan Akıncı'nın 2009'da işlenen bir kadın cinayetinden tutuklandığı ortaya çıktı.

Daha sonra bir düzeltme yayınlayana Kaftancıoğlu, "Hakkındaki tüm haberler kaldırtılmış ama gözden kaçan bir tanesi aşağıda" diyerek Akıncı'nın karıştığı ve tutuklandığı "Gönül Aydınlıyurt" cinayetinin haber metnini paylaştı.

Sabah Gazetesi'ne ait olduğu öğrenilen habere göre Akıncı, Aydınlıyurt'u öldürmesinin yanı sıra yaşlı bir kadını da kaçırıp işkence yaptığı ifade edildi. Habere göre akıncı müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kaftancıoğlu'nun paylaştığı haber metni şöyle:

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 12:10

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yahya
Yahya - 2 ay Önce

Bu tehditler ne anlama geliyor? Hükümet uyuyormu?

SIRADAKİ HABER