Akşener’i evinin önünde protesto eden gruba soruşturma

Akşener’in evinin önünde düzenlenen protesto ile ilgili soruşturma başlatıldı

Akşener’i evinin önünde protesto eden gruba soruşturma

İstanbul Valiliği, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evinin önündeki protesto ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Dün  saat 23.30 sıralarında İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in konutunun önünde meydana gelen izinsiz gösteri ve protesto eylemine katılanlar hakkında adli mercilere intikal ettirilmek üzere Valiliğimizce derhal tahkikat başlatılmıştır. Sayın Genel Başkan'ın konut güvenlik tedbirlerinin kaldırılması yönündeki farklı tarihli iki talebine rağmen konut çevre güvenliğini sağlamakla görevli polis ekibi Valiliğimizce görevine devam ettirilmektedir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ilimizin huzur ve sükûnuna yönelik her türlü eylem ve kişi hakkında yasaların verdiği görev ve yetkiler tereddütsüz yerine getirilecektir" denildi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin hedef göstermesinin ardından bir grup İyi Parti lideri Meral Akşener'in evine giderek önünde protesto gösterisi düzenledi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akşener için talimat verdi.

Olayın ardından  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evininin önündeki nümayiş konusunda gerekli takibatın yapılması hususunda hemen İstanbul Valiliği talimatlandırılmıştır" açıklaması yaptı.

Bahçeli, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Akşener'e yönelik, “Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!” ifadelerini kullanmıştı.

Bahçeli'ye tepki gösteren Akşener Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Demirden korksak trene binmezdik" ifadesini kullanarak İyi Parti Genel Merkezi'nin adresini paylaştı.

Akşener paylaşımının devamında Bahçeli'yi "Türklüğü ayaklar altına alıp, megri megri ile gözyaşı dökenlere paspas olurken hangi “büyüğünüzün” sözünü dinlediniz sayın Bahçeli? McKinsey’e göğsünüzü siper ederken hangi büyüğünüzün emrindesiniz? Bahsettiğiniz sonuçları merakla bekliyorum" sözleriyle eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 20:59

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER