Akşener'e 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

Akşener’in ‘yazılı hakaret suçu’ iddiasıyla 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahkumiyeti istendi

Akşener'e 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'a yönelik açıklaması nedeniyle ‘yazılı iletiyle hakaret’ suçundan dava açıldı.

Kahraman, Akşener için 'Meral Kılıçdaroğlu' demişti. Akşener bu sözler üzerine Twitter hesabından bir yazı yayınlamıştı.

CNN'de yer alan habere göre Kahraman, avukatı Samet Can Olgaç aracılığıyla Akşener hakkında açıklamasında kendisine hakarette bulunduğu gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.

Başsavcılık soruşturmayı tamamlayarak Akşener hakkında asliye ceza mahkemesinde dava açtı.

İddianamede, Kahraman'ın, İstanbul'daki bir iftar yemeğindeki sohbet esnasında Akşener için "Şu Meral Kılıçdaroğlu mu" ifadesini kullandığına ilişkin haberlerin basında yer aldığı, Akşener'in de Twitter hesabından Kahraman'a 'açık mektup' başlığıyla bir yazı paylaştığı anlatıldı ve söz konusu paylaşım nakledildi.

Yazıdaki bazı sözlerin hakaret kastıyla söylendiği, Kahraman'ın da şikayetinin bulunduğu belirtilen iddianamede, Akşener'in ise savunmasında suçlamayı kabul etmediği, Kahraman'ın ifadesinin namusuna yönelik olduğunu, kadının soyadının evlilikle değişeceğini, Kahraman'ı aradığını ancak ulaşamadığını, bu nedenle şikayete konu yazıyı yazdığını beyan ettiği anlatıldı.

İddianamede Akşener'in 'yazılı iletiyle hakaret' suçunu işlediği ifade edilerek, TCK'nın ilgili maddesi uyarınca 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahkumiyeti istendi.

Akşener'in kendi Twitter hesabından paylaştığı açık mektubu şöyle:

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 20:57

Demokrat Haber’le dayanışmak için tıklayın >>>

YORUM EKLE