Akşener'den iktidar argümanı: HDP PKK uzantısıdır

İktidar partisinin HDP'ye yönelik argümanını İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de dile getirdi

Akşener'den iktidar argümanı: HDP PKK uzantısıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin HDP'ye ilişkin görüşünü dile getirdi. Akşener AKP'nin öne sürdüğü argümanların aynısını bire bir İYİ Parti görüşü olduğunu aktardı.

Haber Global TV’de 'Jülide Ateş ile 40' programına konuk olan Akşener, "İYİ Parti HDP'yi nereye konumlandırıyor?" sorusunu yanıtlayan Akşener, HDP'yi 'PKK'ninn uzantısı olarak gördüklerini' söyledi.

Akşener, "PKK, terör örgütünün yanına konumlandırıyor. Hep bunu söyledik. Millet İttifakı'nın bileşenlerine baktığınız zaman, 24 Haziran'da Demokrat Parti var, Saadet Partisi var, İYİ Parti ve CHP var. Yerel yönetimlerle ilgili sadece İYİ Parti ve CHP var. Seçmen oy vermiştir ona söyleyecek bir sözümüz yok. Yani seçmenler hiçbir zaman hiçbir siyasi partini tapulu malı değildir. Sayın İmamoğlu'nun üzerinden hadiseye baktığımız zaman o 800 bin farkın aşağı yukarı ölçümlere göre 3 milyon insan üzerindeki seçmenin AKP'li olduğu görülüyor. Çünkü 31 Mart 325 bin AKP seçmeni sandığa gitmedi. 398 bin civarında da CHP seçmeni sandığa gitmedi. Dolayısıyla AKP-MHP-İYİ Parti-Saadet Partisi seçmeni ittifak olmamasına rağmen bütün farklı siyasi görüşlere geçmişte oy veren seçmen İstanbul'da 800 bin farkla Sayın İmamoğlu'nu seçti" cevabını verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2020, 17:11

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek
Melek - 1 yıl Önce

İyi parti, hitler uzantısıdır

SIRADAKİ HABER