AKP’li başkan, kültür müdürünü ot yolmakla görevlendirdi

Emine Emel Sarlık’ın her gün Afyonkarahisar'daki parkları dolaşarak istenmeyen otları temizlediği, ardından ağaç ve çiçekleri suladığı öğrenildi

AKP’li başkan, kültür müdürünü ot yolmakla görevlendirdi

Afyonkarahisar'ın AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKP'li eski Başkan Burhanettin Çoban'ın Kültür Müdürü Emine Emel Sarlık'ı, Fen İşleri'nde oy yolmakla görevlendirdi. Söz konusu görevlendirme büyük tepki çekti.

Ali Ekber Ertürk’ün Sözcü’de yer alan haberine göre eski başkan döneminden kalan birçok çalışanın da emekliye zorlandığı öğrenildi.

AKP'li önceki Başkan Çoban'ın Kültür Müdürü olarak atadığı Belediye daimi işçisi Emine Emel Sarlık, AKP'li yeni Başkan Zeybek tarafından önce müdürlükten alınıp muhasebe birimine yollandı. Daha sonra da Fen İşleri Müdürlüğü emrine verdi. Eski Müdür Sarlık, yeni görevinde park ve bahçelerdeki yabani otları ayıklıyor.

MOBBİNG İDDİALARI İÇİN İNCELEME YAPILACAK MI?

CHP Milletvekili Burcu Köksal, konuyu TBMM'ye taşıdı. İçişleri Bakanı'na şu soruları yöneltti: “Afyonkarahisar Belediyesi'nde emekliye sevk edilen ve emekli olmayıp da görev yeri değiştirilen personelle ilgili, bir önceki Belediye Başkanı'nın ekibini tasfiye etme, parti içi hesaplaşmaya kurban edilme iddiaları için araştırma yapılacak mı? Mobbing iddiaları ile ilgili inceleme yapılacak mı?.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 11:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER