AKP olmazsa yağmur yağmazmış

Erdoğan için 'ikinci peygamber' benzetmesi de yapılmıştı...

AKP olmazsa yağmur yağmazmış

AKP Kırk­la­re­li İl Baş­ka­nı, Hz. Mu­ham­me­d'­in AKP amb­lem­li nü­fus cüz­da­nı­nı çı­kartmıştı. "Tayyip" ismini ço­cuk­la­rı­nın ara­sı­na koy­muştu. AKP Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser ise Başbakan Erdoğan için 'İkinci Peygamber' benzetmesi yapmıştı. Son olarak 16 Ocak'ta AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Başbakan Erdoğan için "Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler" diyebilmişti. İşte tüm bunlara bir yenisi daha eklendi.

AKP Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, AKP'yi kutsayarak "AKP'nin olmadığı yerde yağmur yerine duası olur" diye konuştu.

AKP'li Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizim olmadığımız yerde yağmur bile yağmaz. Diğer belediyelerin yönettiği kentlerdeki gibi ancak yağmur duasına çıkılır. Tutturmuşlar bir 17 Aralık habire sallayıp duruyorlar. Bunların hepsi hayal ürünü. Olmayan şeyleri gündemde tutmaktan başka bir işleri yok."

Eleştiri oklarının hedefine CHP'yi de oturtan Öztürk "Bodrum'un CHP'li Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mehmet Kocadon ile Fethiye Ölüdeniz Belediye Başkanı ve Fethiye Belediye Başkan Adayı Keramettin Yılmaz neden yargılanıyorlar? 17 Aralık operasyonunu yok kutu vardır yok bilmem ne vardı diyerekten olmayan şeyleri gündemde tutmaya çalışmaları bir yana CHP il başkanı ve büyükşehir belediye başkan adayları önce kendi partilerindeki iç meseleleri halletsin. Bunlar çiçek dağıtmaktan mı yargılanıyorlar?" dedi. 

(Birgün)

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 08:55
YORUM EKLE