AKP-MHP ittifakı sona erdi, gözler yeniden Kürt seçmende: Demirtaş tahliye edilebilir mi?

Demirtaş ve çok sayıda Kürt siyasetçinin cezaevinde tahliye edilebileceği de iddia ediliyor

AKP-MHP ittifakı sona erdi, gözler yeniden Kürt seçmende: Demirtaş tahliye edilebilir mi?

AKP ile MHP arasındaki gerilimin af, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve Danıştay'ın Öğrenci Andı kararıyla birlikte başladığı ve tonun giderek yükseldiği gözlemlenirken; Ankara kulislerinde mevcut ayrılığın perde arkasında iktidar partisinin yerel seçimler öncesinde yaşadığı İstanbul korkusunun yattığı iddia edildi.

T24’ten Hülya Karabağlı’nın haberine göre kulislerde, anket alışkanlığı ile bilinen AKP’nin uzun zamandır İstanbul için kötü sonuçlar alındığına dikkat çekilirken; bu sonuçlar nedeniyle gözlerin yeniden Kürt seçmene çevrildiği kaydedildi.

AKP'nin, Kürt seçmen olmadan İstanbul’un kazanılamayacağının anlaşıldığı ve yerel seçim ittifakında MHP’den vazgeçildiği, taban düzeyinde HDP ile nabız tuttuğu da kulislerde konuşulanlar arasında.

‘DEMİRTAŞ VE KÜRT SİYASETÇİLER TAHLİYE EDİLEBİLİR’

Adının yazılmasını istemeyen bir milletvekili, AKP ile HDP arasında henüz çok fark edilmeyen flört olduğunu ifade ederken önümüzdeki günlerde bunun daha belirgin hale gelebileceği iddiasında da bulundu.

Kulislerde başta yaklaşık 2 senedir Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve çok sayıda Kürt siyasetçinin cezaevinde tahliye edilebileceği de iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 14:39

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER