AKP'li yöneticiden Bakan Pakdemirli'ye istifa çağrısı: Çiftçiyi bitirdiniz

Aydın Sultanhisar AKP İlçe Yöneticisi Mustafa Altındal, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye istifa çağrısı yaptı

AKP'li yöneticiden Bakan Pakdemirli'ye istifa çağrısı: Çiftçiyi bitirdiniz

Aydın Sultanhisar AKP İlçe Yöneticisi Mustafa Altındal, çiftçinin bitirildiğini belirterek ‘Acilen Tarım Bakanı istifa etsin’ çağrısı yaptı.

Ekonomik kriz nedeniyle zor durumda olan çiftçi, tam kapanma uygulamasına geçilmesiyle iflasın eşiğine geldi.

Girdi maliyetlerin yükselmesi, ürünün para etmemesi gibi nedenler ile icralık hale gelen çiftçiler seslerini duyurmaya çalışıyor.

Semt pazarlarının kapatılması ile mahsulü elinde kalan üreticilerden bazıları hem ürünlerinin para etmemesi hem de tam kapanma uygulaması hayata geçmesiyle mahsulünü yollara döktü.

Odatv’nin haberine göre, yaşananlara iktidar partisi AKP’den de tepki gelmeye başladı.

Aydın Sultanhisar AKP İlçe Yöneticisi Mustafa Altındal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye istifa çağrısı yaptı. Altındal, paylaşımında, “Acilen Tarım Bakanı istifa etsin. Meyve ve sebze üreten çiftçiyi bitirdiniz” ifadelerini kullandı.

AKP’DEN AÇIKLAMA: KENDİSİNİ ARADIK ULAŞAMADIK, GEREĞİNİ YAPACAĞIZ

Yerel gazetelere konuşan AKP Sultanhisar İlçe Başkanı Yüksel Yılmazoğlu ise "Kendisiyle aramız açık, görüşmüyoruz. Kendisini aradım telefonlarımı açmıyor. Kendisinin istifa ettiğini söylemiş, bize henüz ulaşmadı. İstifa bize ulaşırsa gereğini yaparız. Ulaşmazsa da arkadaşlarla bir toplantı gerçekleştirdikten sonra bir karar verip gereğini yaparız" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
geç oldu ama uyanmak iyidir.
geç oldu ama uyanmak iyidir. - 3 ay Önce

asıl ülkeyi yöneten zihniyet belli erdoğanda kukla bu pelikancı ağarcı yapı onuda kullanıyor .erdoğan meziyeti iyi bir göz boyayıcı olması milletin gözünü boyamayı çok iyi biliyor başka bir meziyeti yok.dürüst biri olsaydı çoktan şutlanırdı tam onların istediği adam.her kılığa giren yalanı gerçek gibi söyleyen doğuda kürt kardeşimiz der batıda atatürk der her cuma arka fona bilerek cami koyar sırf insanların değerlerini sömürmek her şeyi kullanır.kullanmadığı argümnan yok.en tehlikeliside şehit bu ölen şehitler vatan için ölmüyor bunlaın koltukları için ölüyor.o koltuğu muhafaza ettikleri süre zaten rant kapısı açık gelsin güç para salatan artık.

SIRADAKİ HABER