AKP'li Özkan: Kongrede yatay çekimde üst üste görünüyorlar ama arada mesafe var

AKP Kongresi'ne koronavirüs ortamında kalabalık katılım sosyal medyada tepki çekmişti

AKP'li Özkan: Kongrede yatay çekimde üst üste görünüyorlar ama arada mesafe var

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, dün Ankara'da düzenlenen 7'nci Olağan Büyük Kongre'de koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlama ve kurallara uyulmadığı yönündeki eleştirilere yanıt verdi.

Haber Global'in yayınında konuşan Özkan, "Siz de takdir edersiniz ki; oradaki yatay çekimi dikkate aldığınız zaman, 1 kilometrelik alanda insanlar adeta üst üste binmiş gibi görünüyor. Oysa ki; o kalabalığın içinde bulunduğunuz zaman orada çok da küçümsenmeyecek bir mesafe var. Yani ben orada yatay bir kamera çekiminin yanılttığını düşünüyorum. İnanın su içmek için zaruret haricinde hiçbir şekilde teşkilat mensuplarımızın maske, mesafe, temizlik kurallarına riayetsizlik göstermediğinin altını çizmek lazım. Bu konuda bir hassasiyet vardı" dedi.

Özkan, il kongrelerinde de tüm tedbirlerin alındığını belirterek, kongre yapılan bütün illerde Covid-19 vaka sayılarını çıkarttıklarını ve herhangi bir artış gözlemlemediklerini söyledi.

Özkan, "Bu anlamda göreceksiniz önümüzdeki 1 haftalık süreçte yine gözlemlenecektir Türkiye genelinde vaka artışında herhangi bir değişiklik olmayacağını göreceğiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkiye
Turkiye - 2 ay Önce

Cehennem lik sin recep koltuk saglam olsun insanlar olmus asker polis olmus sen sadece aileni etrafindaki kemikcileri dusunyorsun allah sana oyle bir yol cizmiski yakinda gorecegiz sonun felaket turk halki gerekeni yapacaktir zalim alcak diktedor hai

SIRADAKİ HABER