AKP'li isim: Yolsuzlukların üstüne ucunun nereye çıkacağı bilinmediği, ya da bilindiği için gidilmiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmeler sürüyor

AKP'li isim: Yolsuzlukların üstüne ucunun nereye çıkacağı bilinmediği, ya da bilindiği için gidilmiyor

AKP'li bir isim, Bakanların rüşvet aldığı iddiası üzerine yürütülen 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın sözlerine ilişkin konuştu. 

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, "yolsuzluklar konusunda hassas AKP'li bir isme", "Yolsuzlukların neden üstüne gidilmiyor?" diye sorduğunu ve "Çünkü araştırılınca ucunun nereye çıkacağı bilinmiyor. Ya da bilindiği için gidilmiyor" yanıtını aldığını yazdı. Taşgetiren, "17-25 Aralık’ta dört bakanın dosyasının bu sebeple Yüce Divana gönderilmediği iddia edilmişti" ifadesini kullandı.

Taşgetiren, söz konusu "önemli ismin", "5 gözde müteahhitten biri dışında diğerlerinin Ak Parti'ye oy bile vermeyeceğini” söylediğini aktardı.

Taşgetiren, 17-25 Aralık soruşturmalarında istifa eden eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın geçmişte "Ne yaptıksa birlikte yaptık" sözünü ve son günlerde tartışma yaratan "Dosyamda ne varsa doğrudur" ifadelerini hatırlatarak şu yorumu yaptı:

"Evet, orada bir yerlerde 'Ne yaptıksa birlikte yaptık' diyerek tarihe not düşen sancılı bir adam var. Soru şu: Yaşanan süreç içinde acaba daha kaç kişi 'Ne yaptıysak birlikte yaptık' diyordur, diyecektir? Ve kim nasıl bedel ödeyecektir?"

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2021, 19:14

YORUM EKLE
YORUMLAR
kime çıkacak
kime çıkacak - 3 hafta Önce

tabiki her suçu başkasına atan kendini temize çıkaran rte ye çıkıyor bütün yollar.

SIRADAKİ HABER