‘AKP'li il başkanının bir villada Mansur Yavaş'la görüşmesi sonrası kongre takvimi bir anda değiştirildi’ iddiası

“Ankara’nın AK Parti il yönetiminin sil baştan yenilenmesi bekleniyor”

‘AKP'li il başkanının bir villada Mansur Yavaş'la görüşmesi sonrası kongre takvimi bir anda değiştirildi’ iddiası

Hürriyet yazarı Nuray Babacan, AKP'li Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın beraberinde il başkan yardımcısıyla birlikte, Beysukent’te bir villada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la yaptığı görüşme sonrasında Ankara için belirlenen kongre takvimi bir anda değiştirildiğini öne sürdü.

Babacan’ın iddiasına göre, dosyanın Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önüne kadar gittiği ifade edilirken, Ankara’nın AKP il yönetiminin sil baştan yenilenmesinin beklendiği öne sürüldü.

Nuray Babacan bugünkü, "Başkentte ince hesaplar! Villa buluşması ipi kopardı" başlıklı yazısında şu kulisleri aktardı:

Partinin gençlik kollarından yetişen Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’ın, beraberinde il başkan yardımcısıyla birlikte, Beysukent’te bir villada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la yaptığı görüşme, kulislerde bir süreden beri konuşuluyor.

AK Parti kurmayları, bu görüşmenin resmi mekânlarda kamuoyuyla paylaşılarak yapılması yerine, bir iş insanının ofisinde gerçekleşmesinin yarattığı rahatsızlıktan söz ediyorlar. Buluşmayı, iş insanı olan bu siyasilerin, Ankara Belediyesi’yle iş yapma çabası olarak nitelendirenler de var.

İşte ne olduysa bu görüşmenin sosyal medyaya düşmesinden sonra oluyor. Ankara için belirlenen kongre takvimi bir anda değişiyor. Tüm ilçe kongreleri erteleniyor. Çünkü yeni il başkanı ve çalışacağı ilçe başkanları bir bütün olarak hesaba katıldığı için süreç donduruluyor. Dosya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önüne gidiyor. Şimdi Ankara’nın AK Parti il yönetiminin sil baştan yenilenmesi bekleniyor.

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 13:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankaralı
Ankaralı - 5 ay Önce

Cok geç kalınmış çoktan değişmeli idi

Cankayali
Cankayali - 5 ay Önce

Ankaraya bir şey katmadı zaten sevilmiyor

SIRADAKİ HABER