AKP'li belediye, iftar yemeğine 1 milyon, mehter takımına 163 bin lira harcamış

AKP’li belediyenin sadece geçen yıl iftar için 1 milyon lira, mehter takımı için ise 163 bin lira harcama yaptığını açıklandı

AKP'li belediye, iftar yemeğine 1 milyon, mehter takımına 163 bin lira harcamış

15 yıldır AKP’nin yönettiği ilçeyi 31 Mart'ta seçimi kazanarak devralan CHP’li Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, önceki yönetim döneminin dosyalarını açmaya başladı. Gerçekleştirilen encümen toplantısında konuşan Hürriyet, önceki başkan AKP’li Nevzat Doğan döneminde yapılan harcamaların bir bölümünü açıkladı.

AKP’Lİ BELEDİYE, YEMEĞE 1 MİLYON, MEHTER TAKIMINA DA 163 BİN LİRA HARCAMIŞ

CHP’li Belediye Başkanı Hürriyet konuşmasında; “Geçtiğimiz yıl sokak iftarlarına 1 milyon lira harcanmış. Yıl boyunca mehteran takımına da 163 bin lira verilmiş” dedi.

AYNI ORGANİZASYONDA FARK 170 BİN LİRA

Sözcü'den Uğur Enç'in haberine göre İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, her şeyi hesaplayarak yaptıklarını belirterek şöyle konuştu; “Bizim de her akşam bir mahallede Ramazan etkinliğimiz var. Bu yıl bu etkinlikleri 230 bin liraya mal ettik. Geçen sene ise bu etkinlikler için 400 bin lira harcanmış. Bunların siyasi malzeme yapılmasından yana değilim. Bunları sadece bilgi vermek için açıklıyorum. İzmit Kart üzerinden ihtiyaç sahibi 1090 kişiye para ve çocuklara kıyafet yardımı yapıyoruz. Bunu da reklam yapmadan gerçekleştiriyoruz.”

31 Mart seçimlerinde AKP’li eski vekil Sibel Gönül ile CHP’li vekil Fatma Kaplan Hürriyet yarışmış, yarışı 8 bin oy farkla CHP'li Hürriyet kazanmıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2019, 14:38

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER