AKP'li Akbaşoğlu: Asgari ücretli günde üç öğün simit yerse bin 120 lira cebine kalır

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, asgari ücreti hesapladı

AKP'li Akbaşoğlu: Asgari ücretli günde üç öğün simit yerse bin 120 lira cebine kalır

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 5 kişilik bir ailenin günde üç öğün çay- simit tükettiğinde asgari ücretlilerin 1120 lira cebinde para kalabileceğini söyledi.

Çankırı’da bir bardak çayın 1 TL, simit fiyatının da 1 TL olduğunu belirten AK Parti Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu şöyle konuştu:

 “5 kişilik bir aileden yapacağım hesabı. Ak Parti kurulduğunda 2002 yılında asgari ücretli vatandaşımızın maaşı sabah, öğle, akşam çay simit almaya yetmiyordu. Şimdi asgari ücretlinin maaşı ne kadar, iki bin yirmi lira. Koyduk kenara. Bir çay, bir simit iki lira. Beş kişilik bir aile bir öğünde 10 lira. Günde 30 lira. Ayda ne yapar, 900 lira. 2020 lira eksi 900 lira ne yapar; demek ki 1120 lira cebinde kalıyor. Daha mı iyi daha mı kötü? Soruyorum matematik yaptık muhterem, şöyle kalk bakayım ayağa.”
 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 20:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz Agiri
Deniz Agiri - 2 yıl Önce

Şerefsiz köpek sen de günde üç öğün bok ye

İbrahim
İbrahim - 2 yıl Önce

Biri bu yavsaga neden sen yemiyorsun deniyorsa oradaki haberciler de yavsak

EKMEK YOKSA PASTA YESiNLER
EKMEK YOKSA PASTA YESiNLER - 2 yıl Önce

simdi bu vicdan yoksunu zalim herifin ve onun gibi diger AKP'lilerin acliktan kivranan halka "EKMEK YOKSA PASTA YESiNLER" diyen Marie Antoinette'ni tarihsel sozlerini cagristiran laflarla i$sizlikten kivranana milyonlarca insanimizla alay etmesinin hesabi cok yakinda sorulacaktir insAllah !

SIRADAKİ HABER