AKP Kadın Kolları Yöneticisi ihraç ediliyor

AK Parti Eyüp İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Yücel, İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba patlamasında yaralanan İsrail vatandaşları için, "Keşke yaralanmayıp hepsi ölseydi" yazan üyelerini ihraç edeceklerini açıkladı

AKP Kadın Kolları Yöneticisi ihraç ediliyor

AK Parti Eyüp İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Yücel, bir teşkilat üyesinin Beyoğlu'ndaki canlı bomba saldırısında yaralanan İsrail vatandaşlarını hedef alan tweetinin AK Parti'nin görüşlerini yansıtmadığını, paylaşımı yapan partinin ilçe kadın kolları üyesi için ihraç sürecinin başlatıldığını bildirdi.

Hatice Yücel, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, Beyoğlu'nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısını kınarken, hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti.

Sosyal medyada tepkilere neden olan partinin ilçe kadın kolları yürütme kurulu üyesi İrem Aktaş'ın attığı belirtilen tweetin AK Parti'nin görüşlerini yansıtmadığını dile getiren Yücel, "AK Partili bir teşkilat üyemizin sosyal medyaya yansıyan açıklaması AK Parti'nin görüşünü kesinlikle yansıtmamaktadır.

Teşkilatımızda kendisi ile ilgili gerekli işlemler yapılmış ve ihraç süreci başlatılmıştır. Masum insanları hedef alan terör saldırısını kınar, hayatını kaybedenlere taziyelerimizi sunar, yaralılarımıza acil şifalar dileriz." ifadelerini kullandı.

AKP Eyüp Kadın Kolları Tanıtım ve Medya Birim Başkanı İrem Aktaş, İstiklal Caddesi'ndeki canlı bomba patlamasında hayatını kaybeden İsrail vatandaşları için, Twitter'dan "Keşke yaralanmayıp hepsi ölseydi" yazdığı öne sürülmüştü. İddiaya göre Aktaş daha sonra attığı tweeti silip hesabını korumalı hale getirmişti.


Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 22:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER