AKP ikiye bölündü: Erken seçime gidilmezse dağılırız

Siyasetin gündemindeki erken seçim tartışmaları, iktidar partisini ikiye böldü

AKP ikiye bölündü: Erken seçime gidilmezse dağılırız

AKP’de ağırlığı parti yönetiminden oluşan bir grup erken seçime gidilmemesi durumunda AKP içinden çıkan yeni partiler nedeniyle dağılma noktasına gelebileceğini düşünüyor.

Diğer taraftan ise bir başka grup, “Meclis çoğunluğu kaybedilebilir” endişesiyle erken seçime karşı çıktığı öğrenildi.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin’in haberine göre; siyasetin gündemindeki erken seçim tartışmaları, iktidar partisini ikiye böldü.

İktidar kulislerinde yaşanan tartışmalar AKP’nin durumunu ortaya koyarken, ağırlığını parti yönetiminde yer alan isimlerin oluşturduğu bir grubun erken seçimden yana olduğu öğrenildi.

Yeni oluşumların hem insan kaynağı hem de oy anlamında bariz bir şekilde AKP’den bir çekim gerçekleştirdiğine dikkat çeken partili bir yetkili, “Eğer erken seçime gidilmezse, partimiz dağılma noktasına gelebilir. Yeni oluşumlar bize daha fazla tahribatta bulunabilir. Yeni partilere karşı tek mantıklı hamle erken seçim olarak duruyor” dedi.

MECLİS ÇOĞUNLUĞUNU KAYBEDERİZ’

Diğer yandan erken seçim ihtimaline, AKP içerisinde güçlü bir muhalefetin oluştuğu da öğrenildi. Bazı milletvekillerinin de yer aldığı AKP içerisindeki erken seçim karşıtlarının, parti yönetimine erken seçimin “felaket olabilir” uyarısı yaptığı öne sürüldü.

”Meclis çoğunluğu kaybedilebilir” endişesini taşıdığı belirtilen erken seçim karşıtlarının, uygun bir iklim oluşmadan erken seçime gidilmesinin AKP’nin intiharı anlamına geleceği görüşünde oldukları kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 09:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER