AKP Grup Başkanvekili Turan'dan Ayasofya'nın baş imamı Mehmet Boynukalın'a tepki

"Bu mecrada bu usulle olmanızın kimseye faydası yok"

AKP Grup Başkanvekili Turan'dan Ayasofya'nın baş imamı Mehmet Boynukalın'a tepki

Twitter hesabı üzerinden siyasi tartışmalara dahil olmasıyla gündeme gelen Ayasofya'nın baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'a AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan tepki geldi.

Turan, Twitter mesajında, "Sayın Mehmet Boynukalın, Ayasofya'nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim" dedi.

24 Temmuz 2020'de Müslümanlar için ibadete açılan ve yeniden cami statüsü alan Ayasofya'nın baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yaptığı paylaşım ve buna iktidar partili bir vekilden de gelen tepki sebebiyle tartışmalara yol açmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 13:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
hal ve ahval
hal ve ahval - 4 hafta Önce

bu ülkede kimse kendi işini yapmıyor.

Halk
Halk - 4 hafta Önce

Sen kemikci sozde imama musluman alemi ne cektiyse sen ve senin gibi sarlatanlar yuzunden ilerlemedi her seyle geriledi seni buraya imam atayanin once kopegi emir kulu kole olmasan o makama gelemesin fazla havlama yaladigin kemik bogazinda kalir geb

adamada hak verelim
adamada hak verelim - 4 hafta Önce

bu imamda haklı akp nin en çok yaptığı şey kendi siyasi emelleri için dini değerleri alet etmesi

SIRADAKİ HABER