AKP'den mahkemenin Enis Berberoğlu kararı hakkında açıklama

AYM, CHP'li milletvekili Enis Berberoğlu, hakkında ikinci kez hak ihlali yapıldığına dair karar vermişti

AKP'den mahkemenin Enis Berberoğlu kararı hakkında açıklama

 AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Çelik, mahkemenin Enis Berberoğlu kararı hakkında "Yüksek mahkeme karar vermiş, belli mekanizmalara harekete geçmiş. Bizim bu süreçle ilgili söyleyeceğimiz bir şey yok" dedi.

Anayasa Mahkemesi'nce (AYM) hakkında ikinci kez hak ihlali yapıldığına karar verilen eski CHP'li milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili yeniden yargılama ve infazın durdurulması kararı veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi fezlekesini hazırlayarak TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığına göndermişti.

Kararın ardından Enis Berberoğlu'nun dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezleke, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

Ömer Çelik, mahkemenin Enis Berberoğlu kararına ilişkin, “Bu konuda daha önce de görüşlerimizi açıkladık. Bu bahsettiğiniz süreç yargısal bir süreç. Türkiye'de yargı mekanizması işliyor. Yüksek mahkeme karar vermiş, belli mekanizmalara harekete geçmiş. Bizim bu süreçle ilgili söyleyeceğimiz bir şey yok. Yüce Meclis'e düşen konular geldiği zaman grubumuz değerlendirmesini yapacak ve tavrını ortaya koyacaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER