AKP'den istifa eden Kaşıtoğlu: Beykoz ormanları imara açıldı

Söz konusu alana "kamu yararı" gerekçe gösterilerek 550 villa yapılacak

AKP'den istifa eden Kaşıtoğlu: Beykoz ormanları imara açıldı

AKP'deki 17 yıllık geçmişinin ardından istifa eden İBB Meclis üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz'daki ormanlık bölgenin nasıl imara açıldığını anlattı.

17 yıldır görev yaptığı AKP'den istifa ederek Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı olan Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz'daki ormanlık alana yapılması planlanan 550 villaya onay verilmesini TV5 ekranlarına taşıdı.

AKP'li Beykoz Belediye Meclisi, 110 dönümlük her türlü ağaç çeşidinin bulunduğu alanın, tarım alanından çıkarılarak konut alanına çevrilmesine karar verdi.

Söz konusu alana "kamu yararı" gerekçe gösterilerek 550 villa yapılacak.

Konuyla ilgili TV5'ten Çağlar Cilara'ya konuşan Kaşıtoğlu, kararın İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinden dönmesini beklediğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Orman alanlarını betona çevirme gayretinde olanlar var" açıklamalarından yalnızca iki gün sonra alınan karara tepki gösteren Kaşıtoğlu, Cumhurbaşkanı'nın konudan haberdar olmadığını düşündüğünü kaydetti.

Bu mesele önemli. Cumhurbaşkanımızın o konuşmasından iki gün sonra Beykoz Belediye Meclisi'nden bir karar geçti. Beykoz'un Elmalı, Dereseki bölgesinde 2 buçuk milyon metrekarelik bir alan vardı. 110 dönümlük inanılmaz güzel her türlü ağaç çeşidinin hemen hemen bulunduğu çok zengin bir bitki örtüsünün olduğu alan tarım alanından çıkarıldı konut alanına çevrildi. Orada 550 villa yapılacak ve bu kamu yararı gerekçesiyle yapılıyor. 550 villa milyon dolarlarla satılacak, zengin insanlar oturacak. Beykoz halkı oraya ancak hizmetçi ve kapıcı olarak girebilir. Halk, kamu dediğimiz, 550 villa sahibi dışındaki gerçek kamudan bahsediyorum o kamunun nasıl bir yararı var orada?

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 12:21

Demokrat Haber’e Destek Olun >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER