AKP Çermik İlçe Başkanı istifa etti

2016 yılından beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa ettiğini açıkladı

AKP Çermik İlçe Başkanı istifa etti

Diyarbakır’da AKP Çermik İlçe Başkanı Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa etti.

Kaya, “Gerek Çermik’teki siyasiler, gerekse de Diyarbakır’daki siyasi temsilcilerin bize reva gördüğü bu muameleyi kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Çermik AKP İlçe Teşkilatı kurucuları arasında bulunan ve 2016 yılından beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

AKP’den siyaset yapma imkanı kalmadığı gerekçesiyle istifa ettiğini söyleyen Kaya, “31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde aday adaylık sürecinde gelişen olay ve bununla beraber gerek yerelde, gerekse de Diyarbakır’daki AK Parti siyasi temsilcilerinin meydana getirdiği bu tahribatı göz önüne aldığımız zaman ben ve arkadaşlarımın yerelde AK Parti’de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum” dedi.

“Kendilerine reva görülen muameleyi kabul etmeyeceklerini” ifade eden Kaya, “Gerek Çermik’teki siyasiler, gerekse de Diyarbakır’daki siyasi temsilcilerin bize reva gördüğü bu muameleyi kabul etmemiz mümkün değil. Yaşanan bu süreci Çermik halkı en iyi şekilde değerlendirecektir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 14:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer zengin
ömer zengin - 2 yıl Önce

mesele kendisi, halk filan değil bu teresin!!

SIRADAKİ HABER