AKP böyle oy istemişti: 'Türkiye, Ramazan'da Gay Pride yapabilen bir ülke'

Valiliğin 'Ramazan hassasiyeti'ni gerekçe göstererek Onur Yürüyüşü'ne saldırması AKP'nin bu broşürünü akıllara getirdi

AKP böyle oy istemişti: 'Türkiye, Ramazan'da Gay Pride yapabilen bir ülke'

İstanbul, Beyoğlu’nda yapılacak olan 23. LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne polis saldırısı damga vururken, Valiliğin, Ramazan’ı gerekçe göstererek müdahale ettiğini açıklaması üzerine akıllara AKP’nin seçim döneminde bastırdığı broşür geldi.

Odatv'de yer alan habere göre, AKP'nin seçim döneminde Beyoğlu'nda dağıttığı broşürlerde LGBT İeylemlerinden fotoğrafları kullanırken "Ak Partili olmayan, muhafazakar olmayan insanlar yaşam tarzına insanlar yaşam tarzına müdahale edildiğini düşünüyor. Sizden farklı insanların yaşam tarzlarına müdahale ettiğini düşünüyor musunuz" sorusu yer almıştı.

“RAMAZAN AYININ ORTASINDA GAY PRİDE YAPABİLEN BİR ÜLKE”

Broşürde bu soruya verilen yanıtta AKP'nin Türkiye'de özgürlük sorununu çözerken nasıl zorlandığı anlatılırken "Türkiye Ramazan ayının ortasında İstiklal Caddesi'nde Gay Pride yapabilen bir ülke. muhafazakar insanların daha görünür olması kimsenin hayat tarzına müdahale edildiği anlamı taşımıyor" denilmişti.

Broşürde yine LGBT'lerin fotoğraflarıyla "Ak Parti'nin kimsenin yaşam tarzına müdahale etme gibi bir niyeti asla olmadı, asla da olmayacak. 13 yıllık süreçte yalnızca mağdur kesimlerin eşitliği için mücadele edildi" ifadeleri dikkat çekmişti.

Broşürde, LGBTİ bireylere saygı gösterildiği ve Ramazan ayında bile AKP’nin sayesinde özgürce eylem yapabildikleri iddia edilirken, bugün TOMA ve plastik mermilere onur yürüyüşüne müdahale edilmesi dikkat çekti.

İşte o broşür:

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2015, 20:46
YORUM EKLE