AKP başvurdu: Mazbatayı vermeyin

AKP, bununla ilgili karar çıkmadan CHP’li Ekrem İmamoğlu’na mazbata verilmemesi için İstanbul İl Seçim Kurulu’na başvurdu

AKP başvurdu: Mazbatayı vermeyin

AKP, İstanbul'da seçim sonuçları kesinleşinceye kadar, Ekrem İmamoğlu'na mazbata verilmemesi için İstanbul İl Seçim Kurulu'na başvurdu.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak başvuruyla ilgili açıklamasında, “Şimdi kanunun bize vermiş olduğu hakka dayanarak, İl Seçim Kurulu’na vermiş olduğumuz dilekçedeki sonucu belirleyene kadar, buradaki tüm sonuçlar açıklanana kadar mazbatanın düzenlenmemesi konusunda itirazımızı gerçekleştirdik” dedi.

Maltepe’de sayımın sürdüğünü hatırlatan Şenocak, “Bununla alakalı ne zaman biteceği tam olarak belli değil ama birleşme tutanağını neticeye bağlanma ihtimaline karşı, biz de şeffaf şekilde yönetilebilmesi anlamında bizim itirazımızın sonucu görülene kadar mazbatanın bu süreç içerisinde düzenlenmemesini talep ettik. Karar YSK ve İl Seçim Kurulu’nundur” diye konuştu.

AKP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali ihsan Yavuz  olağanüstü itiraz dilekçesini öğlen saatlerinde Yüksek Seçim Kurulu'na sunmuştu.

Yavuz, maddi hatalar olduğunu ve kısıtlı seçmenlerin oy kullandığını öne sürdü.

İtiraz dilekçesinde 300 bin şüpheli oy olduğu, 1 milyonu aşkın seçmenin kullandığı oyun hukuki akıbetinin belirsiz olduğu iddiaları anlatıldı.

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER