AKP, 15 bin kişinin yaşadığı mahalleyi 'terör sempatizanlarının yuvası' ilan etti

AKP'li Erikçi, İlçe Seçim Kurulu’na sunduğu dilekçede 15 bin kişinin yaşadığı Gülsuyu Mahallesi için 'terör örgütü sempatizanlarının yuvasıdır' dedi

AKP, 15 bin kişinin yaşadığı mahalleyi 'terör sempatizanlarının yuvası' ilan etti

AKP Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından Maltepe ilçe seçim merkezinin taşınması talebiyle hazırlanan dilekçede Gülsuyu Mahallesi için “terör örgütü sempatizanlarının yuvasıdır” ifadelere yer verildi. AKP Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi imzasıyla İlçe Seçim Kurulu’na sunulan dilekçeye mahalle halkı tepki gösterdi. İlçe Seçim Kurulu, ise seçim merkezini taşıdı.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinden bu yana Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin seçim merkezi olarak kullanılmasına itiraz eden AKP, son dilekçesinde Maltepe’nin 15 bin nüfuslu bir mahallesini “terörist” ilan etti. Daha önce Maltepe İlçe Seçim Kurulu tarafından oyların toplandığı, birleştirme tutanaklarının hazırlandığı seçim merkezi olarak ilan edilen Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne itiraz eden AKP Maltepe İlçe Başkanlığı dilekçe ile seçim merkezinin Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu ya da Erol Olçok SGK Merkez Salonu’na taşınmasını talep etti.

AKP'nin "güvenli değil" dediği seçim merkezi, 31 Mart'ta yapılan seçim sonrasında oyların sayımı sırasında defalarca AKP'lilerin baskınına uğramış, hakim ve sayım memurları tehdit edilmişti.

BİR MAHALLE'TERÖRİST' İLAN EDİLDİ

Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin sınırları içerinde olan Gülsuyu Mahallesi’ni hedef alan AKP, 15 bin nüfuslu mahalleyi "terörist" ilan etti. Dilekçede, “Seçim merkezi olarak belirlenmiş olan Türkan Saylan Kültür Merkezi, konum olarak terör örgütü sempatizanlarının konuşlandığı, normal bir vatandaşın dahi özgür bir şekilde sınırlarına giremediği Gülsuyu Mahalle sınırlarına çok yakındır. Seçim Merkezinin burası olması halinde ve yapılacak yerel seçimlerin yerel seçim olması da göz önünde bulundurulduğunda hem sandık güvenliğinin hem de seçimde görev yapacak şahısların güvenliğinin sağlanamayacağı hususu yadsınamaz bir gerçektir” ifadelerine yer verdi.

AKP'NİN BU TALEBİ DE KABUL EDİLDİ

Dilekçeyi değerlendiren İlçe Seçim Kurulu, 2 ret oyuna karşı 4 kabul oyuyla seçim merkezinin İBB'ye ait Müzahir Sille Kapalı Spor Salonu'na taşınmasına karar verdi.

Karara şerh koyan CHP'li Üye Gültekin Özdemir ve Maltepe İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Süleyman Bayar, Türkan Saylan Kültür Merkezinin bugüne kadar birçok seçimde kullanıldığını ve herhangi bir güvenlik zaafiyeti yaşanmadığını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 21:12

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER