Akademisyenleri tehdit eden Sedat Peker hakkında hapis istemi

Sedat Peker'in 11 yıla kadar hapsi isteniyor

Akademisyenleri tehdit eden Sedat Peker hakkında hapis istemi

‘Bu Suça ortak olmayacağız’ bildirisine imza atan Barış Akademisyenlerini tehdit eden Sedat Peker hakkında 11 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede,  şüpheli Sedat Peker’in bizzat kullandığıi nternet sitesinde bu bildiriyi eleştiren bir yazı yayınladığı belirtildi.

15 müştekinin yer aldığı iddianame, Anadolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlandı. İddianamede şüpheli Peker’in “oluk oluk kanlarınızı akıtacağız ve akan kanlarınızla duş alacağız” sözleri nedeniyle müştekilerin suç duyurusunda bulunduğu hatırlatıldı.

Peker’in savunmasında ise ‘bahse konu yazıyı bizzat kaleme alıp yayınladığını, ancak suçlamaları kabul etmediğini, yazı içeriğinin bir öngörüden ibaret olduğunu’ söylediğinin anlatıldığı iddianamede yayınlanan beyanatın diğer vatandaşları, müştekilere zarar verme yönünde tahrik ve ayrıca şüpheli açısından da şahsen tehdit iradesi taşıdığı” belirtildi.

İddianamede Sedat Peker hakkında, ‘tehdit’ ve ‘suç işlemeye tahrik’ suçlarından toplam 1 yıl 4,5 aydan 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 23:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER