Akademisyen Ceren Damar Şenel'i öldüren zanlı tutuklandı

Şenel’i öldüren öğrencisi Hasan İsmail H. “kasten adam öldürmek” suçundan tutuklandı

Akademisyen Ceren Damar Şenel'i öldüren zanlı tutuklandı

Akademisyen Ceren Damar Şenel'i öldüren Hasan İsmail H., mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, Hasan İsmail H.'nin tutuklanmasına karar verdi.

Çankaya Üniversitesi araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel’i öldüren öğrencisi Hasan İsmail H. “kasten adam öldürmek” suçundan tutuklandı.

Ankara’da dün akşam Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı’nda araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel’i öldüren Hasan İsmail H. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

‘GEÇMEM İÇİN KOPYA ÇEKMEM GEREKİYORDU’

Hasan İsmail H., savcıya verdiği ifadesinde “2015 yılında yatay geçişle Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geldim. Tarafıma haksızlık yapıldı. 2. sınıftan başlamam gerekirken 1. sınıftan başlatıldım. Ceren Damar Şenel danışman hocamdı. Bu sorunlarımı ona anlatıyordum. Ama bana ters cevaplar veriyordu. Ben, derslerimin yoğun olması nedeniyle üniversiteye sınavdan sınava gidiyordum. Ders çalışmalarımı ise evde yapıyordum. O gün 3 sınavım vardı. Derslerimin yoğun olması nedeniyle sınava hazır değildim. Geçmem için kopya çekmem gerekiyordu. Bu nedenle sınavdan geçmek için kopya hazırladım” dedi.

‘2 EL ATEŞ ETTİM, SONRA BIÇAK İLE SALDIRDIM’

Sınav salonuna girdiğinde araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i gördüğünü belirten Hasan İsmail H., “Sınav başladıktan sonra hazırladığım kopyayı çıkardım ve kopya çekmeye başladım. Bir süre sonra Ceren Damar Şenel, beni kopya çekerken yakaladı. Hakkımda tutanak tutarak kopya çektiğim için işlem yaptı” diye konuştu.

“Gün içerisinde birkaç kez onunla görüştüm” diyen Hasan İsmail H. şöyle devam etti:

“Odasına gittim ancak beni tersledi ‘çık git’ falan dedi. Sonra eve gittim babamın silahını aldım. Daha önceden de bıçak almıştım. Sonra tekrar Ceren Damar Şenel ile görüşmek için odasına gittiğimde kendime hakim olamadım. Evden aldığım babamın silahını doldur boşalt yaptım ve Ceren Damar Şenel’e 2 el ateş ettim. Sonra da bıçak ile saldırdım. Daha sonra tabancayı başıma dayadım ve intihar etmek istedim. Ancak odaya hocalar ve öğrenciler girmeye başlamıştı. Ben de olayın şoku nedeniyle oradan kaçtım. Annemi aradım sonra babamla birlikte karakola giderek teslim oldum.”

Savcılık, Hasan İsmail H. tutuklanma, babası Ö.H.’yi de adli kontrol talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Mahkeme, Hasan İsmail H.’nin tutuklanmasına, babası Ö.H.’nin de serbest bırakılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 19:22

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER