AK Parti Gençlik Kolları'ndan şükür duası

Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasının ardından AK Parti Gençlik Kolları şükür duası etti: Önceleri ancak bilet alarak girebildiğimiz, ecdadımızın şanlı mirası ve kayıtsız şartsız egemenlik hakkımız olan Ayasofya Camii'ne artık abdest alarak gireceğiz

AK Parti Gençlik Kolları'ndan şükür duası

AK Parti Ankara Gençlik Kolları, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması dolayısıyla sabah namazının ardından şükür duası programı düzenledi.


Hacı Bayram Camisi’nde bir araya gelen AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri, sabah namazı sonrası şükür duası etti.

Cami çıkışında açıklama yapan AK Parti Ankara Gençlik Kolları Başkanı Burak Yıldız, “Danıştay’ın Ayasofya’nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesiyle birlikte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vakur duruşu sayesinde Ayasofya Camii’nin 86 yıllık esaretten kurtuldu. Önceleri ancak bilet alarak girebildiğimiz, ecdadımızın şanlı mirası ve kayıtsız şartsız egemenlik hakkımız olan Ayasofya Camii’ne artık abdest alarak gireceğiz” dedi.

‘ZİNCİRLER KIRILDI, AYASOYFA AÇILDI’

Burak Yıldız, şunları kaydetti:

”Bu karara karşı bir duruş sergilemek, Türkiye’nin egemenlik haklarının ihlali anlamına gelmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız riyasetindeki Türkiye Cumhuriyeti sahip olduğu tüm hakları, milletimizin duygu ve düşünceleri, istek ve talepleri doğrultusunda sonuna kadar kullanmaya kararlıdır. Haklarını kullanmaktan ve zalime haddini bildirmekten çekinmeyen, her hal ve şart altında daima hazır, tam bağımsız ve büyük Türkiye yolunda Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte bu yolda yürümekten dolayı Allah’a binlerce kez şükrediyoruz.”

Açıklamanın ardından gençlik kolları üyeleri tekbir getirerek, ”Zincirler kırıldı, Ayasofya açıldı” sloganları attı. (Gazete Duvar)

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 09:38

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER