Aile Bakanlığı’nın 'yalnızlığa karşı’ hazırladığı 'kesik başlı' afişlere tepki!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 'yalnızlığa karşı' başlattığı mücadele kapsamında Twitter’dan paylaştığı afişleri gelen tepkiler sonuncunda sildi...

Aile Bakanlığı’nın 'yalnızlığa karşı’ hazırladığı 'kesik başlı' afişlere tepki!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ait Twitter adresinden paylaşılan ve ‘yalnız yaşamanın dezavantajları’nı, afiş görsellerle anlatmaya çalışan mesajlar tartışma yarattı. Yalnız yaşayan insanların daha çok tüketim yaptığını vurgulamak için hazırlanan ve 3 yetişkin insanı, kendi kesik başlarını ellerindeki poşetlerde taşırken gösteren afiş, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Suriye ve Irak’ta IŞİD ve benzeri örgütlerin pek çok kişiyi başını keserek öldürdüğünü hatırlatan Twitter kullanıcıları bakanlığın afişlerine büyük tepki gösterirken, bir süre sonra bu görsellerin bulunduğu mesajlar, Aile Bakanlığı’nın Twitter hesabından kaldırıldı.

Radikal'de yer alan habere göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘evliliği özendirme’ amacıyla, “evlenen üniversite öğrencilerinin kredi borçlarını silmek” gibi uygulamaları da kamuoyunda tartışma yaratmıştı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2014, 09:14
YORUM EKLE