Ahmet Türk: Onurumuzdan başka kaybedeceğimiz bir şeyimiz yok

Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı 74 yaşındaki Ahmet Türk, avukatıyla görüştü

Ahmet Türk: Onurumuzdan başka kaybedeceğimiz bir şeyimiz yok

Mardin’de tutuklandıktan sonra İstanbul’daki Silivri 9 No’lu Cezaevi’ne konulan eski milletvekili ve Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı 74 yaşındaki Ahmet Türk, avukatıyla görüştü.

İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu’ndan avukat Zeynep Ceren Boztoprak, Ahmet Türk’ün tek kişilik odada, tutulduğunu, kimseye görüştürülmediğini söyledi.

Ahmet Türk’ün 74 yaşında olduğunu ve kalp piliyle yaşadığını belirten avukatlar, çok küçük bir odada tek başına tutulmasının hem tecrit anlamına geldiğini hem de hayati tehlikeye yol açtığını dile getirdi.
 
Gazete Duvar'ın haberine göre, Ahmet Türk’ün kimseyle görüştürülmüyor.
 
Türk’le aynı cezaevinde bulunan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ve Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan’la birlikte kalmak için başsavcı ile görüşen Ahmet Türk’e yanıt verilmediği de gelen bilgiler arasında.
 
Ahmet Türk’ün,  görüşe gidip dönerken dahi arandığı belirtiliyor.
 
Mardin’de gözaltında ve adliye sürecinde görevlilerin kendisine çok nazik ve dikkatli davrandığını anlatan Ahmet Türk, İstanbul’a indikten sonra durumun değiştiğini, görevlilerin doğrudan kendisine olmasa da HDP milletvekilleri ve belediye başkanları aleyhine hakaret ederek konuştuğunu anlattı.
 
Kitap talebinde bulunan Ahmet Türk, seçmenlerine ve kamuoyuna şu mesajı ulaştırmalarını istemiş: “Biz bugüne kadar hep onurlu yaşadık, onurumuzdan başka kaybedeceğimiz bir şeyimiz yok.”
 
‘DEMOKRATİK BİR ÇÖZÜM ÜZERİNDE DÜŞÜNÜYOR’
 
Eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Ahmet Türk ile görüştüğünü, Twitter hesabından açıkladı. Kaplan açıklamasında, “Silivri 9 nolu Cezaevinde Ahmet Türk ile görüştüm; Türkiye’de barışçıl demokratik Bir çözüm üzerinde hala düşünüyor..!!!” ifadelerine yer verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2016, 12:31

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER