Ahmet Şık Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) katıldığını duyurdu

“Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum”

Ahmet Şık Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) katıldığını duyurdu

HDP'den geçen yıl istifa eden bağımsız milletvekili Ahmet Şık, "Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına" sözleriyle Türkiye İşçi Partisi'ne (TİP) katıldığını duyurdu.

4 Mayıs 2020'de, "parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP'nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle" HDP'den ayrılan Ahmet Şık, TİP'e katıldı.

Yaptığı yazılı açıklamasına şair Birhan Keskin'in Kargo şiirinden "Buraya, bir inanç bir inat koydum. Tut ki unuttun, tekrar bak, o inat neyse sen osun" mısrasını alıntılayarak başlayan Şık, şöyle devam etti:

"Dostlarım,

Bugün memleketteki hava bir yandan tüm kasvetiyle üzerimize çöküp karamsarlığımızı derinleştirirken, diğer yandan hepimizi, yeniden, ısrarla bir inada çağırıyor.

Çünkü, hepinizin bildiği gibi, bu memlekette her şey bir inat meselesi. Barışı, demokrasiyi ve hukuku boğanların sınırları çizdiği bir ülkede barış, demokrasi ve hukuk demekte ısrar ederek yaşamak ve hatta var olmak başlı başına bir inat işi.

Ve biliyorum ki bizler inatçıyız. Haklı olanın, hakkı için mücadele edenin yanında duran bir inat bu. Çünkü yaşamın öğrettiği en önemli şeydir: İnat, daima kazanır.

Öyle kuru kuruya, kötülük saçan, kötülerin yanında olan türden değil; 'İnatçı olmak fena şey değil, lakin iyiye inat etmeli' diyen Kemal Tahir’in dediği türden bir inattan bahsediyorum. Bu yüzden sınırları baştan çizilmiş oyunları, denenmiş çıkmazları ortadan kaldıracak, umudu canlandıracak ve yarını hep birlikte kuracak bir ortak inada ihtiyacımız var.

Herkesin aynılaştırıldığı, aynılaşmak zorunda bırakıldığı bir dikta rejiminden kurtulmayı dileyenleri çaresizliğe itenlere mecbur değiliz.

Emekte, eşitlikte, barış, demokrasi ve özgürlükte inat etmekten yılmayanlar, korkmayanlar, asla aşağı bakmayanlar olarak bizler, yalnız değiliz.

Ve bugün buradaysak ve 'varız' diyorsak, yaşamaya devam ettiğimizi söylüyorsak çaresiz hiç değiliz.

Uzak gibi görünen umutlu günlere hep birlikte uzanıp dokunabilmek adına Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum.

Çocuklarımızın düşlerini gerçek kılacağımız bir hayata inanan sizleri de inadımıza ortak olmaya, Türkiye İşçi Partisi’ne katılmaya davet ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 18:30

YORUM EKLE
YORUMLAR
denge iyidir
denge iyidir - 4 ay Önce

ülkede en az 5 te biri sosyalist tabanı olmalı aslında ülkenin yüzde 70 olması lazım çünkü herkes işçi konumunda.bu sosyalistler sadece ekonomik haklar konusunda ilgilenmeyip halkın çoğu müslüman olan ülkede inançlarını hedef aldığı için taban bulamıyor bu insanları hep kapitalistlere kaptırıyor.aslın hz muhammet tam devrimci bir sosyalistti diye probaganda yapmaları gerek.çünkü adamın sarayı yoktu.faizi kaldırdı.zenginden alıp fakire verme zekat sistemi var.ama tabi mülkiyete izin veren tarafıda var köleliği yasaklamasada cezalarda köle azat etme sistemi var.yani islam yarı kapitalis yarı sosyalist bir din sende sosyalist tarafına dem vur taratar toplarsın bu kominist ve sosyalis arkadaşlara akıllı olun biraz.

0-1 gol yiyeyer başlamak derim buna
0-1 gol yiyeyer başlamak derim buna - 4 ay Önce

abi slogan olmamış inadına diye slogan mı olur ne kadar itici bir slogan erdoğanda kullanıyor inadına kanalistanbul yapacağız o rantı elde edeceğiz diye inat biraz daha mantıksız şeylerde mukavemet direnci anlatır.kararlı olacağız deyin sebatlı olacağız deyin bu arabça kelimeler beğenmesseniz fransızca bulun hedefimizden sapmayacağız deyin.şu kapitalistlerden probaganda nasıl yapılır onu bari öğrenin.

SIRADAKİ HABER