Ağaoğlu CEO'su: Mimarlar Odasına operasyon yapılmalı

Ağaoğlu CEO'su Hasan Rahvalı, Mimarlar Odası'na operasyon yapılmasını istedi

Ağaoğlu CEO'su: Mimarlar Odasına operasyon yapılmalı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Üst Yöneticisi (CEO) ve Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) İcra Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı, bugüne kadar kamu yararı gözetip birçok inşaat projesini yargıya taşıyan ve yürütmesinin durdurulmasını sağlayan Mimarlar Odası’nı “terörist” diye niteledi ve Mimarlar Odası’na operasyon yapılmasını istedi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, KONUTDER’in basın toplantısında konuşan Rahvalı, 10 Ekim günü 100’ü aşkın kişinin hayatını kaybettiği Ankara Katliamını kınamak için internet sitesine "İsyandayız" yazısını koyan Mimarlar Odası’nı eleştirdi. Rahvalı, şu ifadeleri kullandı: 

'OPERASYON YAPILMASI LAZIM'

“Terörist deyince ille de eli silahlı olması gerekmiyor. 10 Ekim günü milli maçımız vardı. Onun zaferini lezzettini yaşayamadık. Birçok vatandaşımız hayatını kaybetti. Ama o günden bugüne kaç tane de şehit verdik. Sitede o şehitlerden bahsetmiyor. Siz kimden yanasınız? Paralel yapıların üzerine gidildiği kadar Mimarlar Odası’na da bir operasyon yapılması lazım. Buradan savcılara suç duyurusundan bulunmak istiyorum. Mimarlar Odası devletin ne kadar stratejik, planlı, şehir planı varsa karşı. Ya sen meslek örgütü müsün, terörist misin siyasetçi misin nesin?"

Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu da kendini hükümet gücünde gören şirketlerin toplumsal muhalefeti tehdit olarak gördüğünü belirterek, “Söz konusu açıklamalara göre hukuki adım atarız. Kimse meslek gruplarını kamu yararını savunuyor diye tehdit edemez” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 12:47

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER